یوسف اسلام

مشهورترین ترانه های مشهورترین هنرمند جهان اسلام
مشهورترین ترانههای »كت استیونس« یا همان یوسف اسالم. هنرمندی كه صدای او تا پیش از پذیرفتن اسالم، انعكاس دهنده تیرگیهای انسان سرگشته جهان غرب بود و پس از تشرف به آیین محمد)ص( صدای انسان آینده شده است...ادامه

توضیحات و مشخصات

مشهورترین ترانههای »كت استیونس« یا همان یوسف اسالم. هنرمندی كه صدای او تا پیش از پذیرفتن اسالم، انعكاس دهنده تیرگیهای انسان سرگشته جهان غرب بود و پس از تشرف به آیین محمد)ص( صدای انسان آینده شده است.

«یوسف اسلام»، هنرمند مسلمانی که سالهای پیش با نام جهان‌آشنای «کت استیونس» شناخته می‌شد، نزدیک سی سال است که ثروت و عمر و عقیدة خود را در آیین و دینی نهاده که زندگی او را نجات بخشیده است. این هنرمند بریتانیایی که از پدر و مادری یونانی ـ سوئدی زاده شده، اگرچه سالهاست دیگر فعالیت موسیقی را کنار گذاشته و به آموزش کودکان مسلمان و کمکهای امدادگرانة انسان‌دوستانه پرداخته، با این حال، هنوز هم جهان هنر و جهان اسلام، او را عزیز و محترم می‌دارند و به صدق سخنانش باور دارند. صدای او که تا دیروز تا پیش از پذیرفتن اسلام، انعکاس‌دهندة‌ امیدها و ناامیدیها و تیرگیها و روشنیهای انسان سرگشتة جهان غرب بود، پس از تشرّف به آیین محمد(ص)، صدای انسان آینده شده است. انسانی که الگویِ عالی خود را یافته و راه نجات از گرداب بی‌اعتقادی و بی‌خدایی را در معنویت حقّة محمدی می‌بیند. مرکز موسیقی حوزة هنری سازمان تبلیغات اسلامی به عنوانِ نخستین مرکز موسیقی رسمی کشور پس از انقلاب اسلامی که تمام کوشش خود را برای گسترش «موسیقی مبتنی بر اعتقادات» به کار گرفته و در راستایِ اهداف اسلام و نظام متمرکز گردانیده، بر آن است که انتشار چنین آثار از چنین هنرمندان مهذّبی، جوانان ایران را با الگوهای درست و پاک از فرهنگ امروز غرب آشنا خواهد کرد و به یاری خداوند سبحان، قدمی قوی خواهد بود در ترسیم افق هنری و معنوی آینده برای جوانانی که در هر نوع موسیقی از هر ملت و هر فرهنگی، به‌دنبالِ انوار تابان حقیقت هستند و صدای یوسف جهان اسلام از سیاه‌چاه تمدن امروزی، چراغی است فرا راهِ آنها در این شبِ تیره که صلایِ خوشِ «لیس الصبح بقریبِ» آن به زودی طنین‌انداز خواهد بود.

مشخصات

 • شابک:

  9789644719363

 • قطع:

  وزیری

 • تعداد صفحه:

  256

 • سال انتشار شمسی:

  1383

 • نویسنده:

  یوسف اسلام،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد