خورشید در قاب

پیرامون تصویرگری معصومین در سینما
کتاب خورشید در قاب پژوهشی پیرامون تصویرگری معصومین در سینما اثر رحمت الله امیدوار انتشارات سوره مهر ‌کتاب حاضر، مجموعه سِکانس های سینمای مطالعاتی است در حوزة پژوهشی پیرامون تصویرگری معصومین در سینم..ادامه
 • قیمت: 12,000 تومان
  + -

توضیحات و مشخصات

کتاب خورشید در قاب پژوهشی پیرامون تصویرگری معصومین در سینما اثر رحمت الله امیدوار انتشارات سوره مهر

‌کتاب حاضر، مجموعه سِکانس های سینمای مطالعاتی است در حوزة پژوهشی پیرامون تصویرگری معصومین در سینما که آن را رحمت الله امیدوار در 180 صفحه به صورت سکانسی تحلیلی نوشته است. محتوای آن در این باره است که آیا تصویرگری معصومین(ع) در سینما لازم و ضروری است؟ آیا تصویرگری معصومین(ع) امری مجاز و مشروع است. برای پاسخگویی به این دو پرسش مهم و بزرگ، این نوشتار در پنج سکانس تحریر و تنظیم شده است. سکانس اول: افتتاحیه: مقدمات؛ پاسخگویی به پرسش نخست. سکانس دوم: گره افکنی: مشکلات و موانع جواز تصویرگری معصومین(ع) سکانس سوم: نقطه اوج: نبرد با موانع و مشکلات و ارائه راه حلها سکانس چهارم: گره گشایی: اثبات جواز تصویرگری معصومین(ع) سکانس پنجم: اختتامیه: طرح مسائل حاشیه ای پیرامون این موضوع. تلاقی فرهنگ و معارف دینی با عرصه هنری و سینمایی، تقاطعی حساس و پرتردید می تواند ایجاد کند. که اگر همفکری و همدلی مناسبی میان اهالی این دو حوزه پیدا نشود، ممکن است سوءتفاهمها و کج فهمیهای پیچیده و گاه خطرناکی را به وجود آورد.

شناخت حساسیت و ظرافت این همفکری و تقاطع می تواند در رفع و دفع این سوءتفاهم ها تأثیر به سزایی داشته باشد. به ویژه اگر این تلاقی به نقطه حساس چون تصویرگری معصومین(ع) در سینما باشد و اینکه آیا تصویرگری موانع شرعی و فقهی دارند یا جامعه شناختی، روانشناختی، آیا این موانع قابل رفع و حل هستند. که باید با خوش فکری و با احتیاط به آن نزدیک شد. پاسخ به این پرسش ها و دغدغه ها، کتاب حاضر است که در حد وسع خویش به تکاپوی پاسخهای مناسب برای آنها بر آمده است. این تکاپو و کاوش فقط فتح بابی است، جهت بیشتر فهمیدن، گفت وگو و تحقیق جدی تر و ژرف تر تا به همفکری کامل رسید.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

مشخصات

 • شابک:

  9789644719608

 • قطع:

  رقعی

 • تعداد صفحه:

  176

 • نویسنده:

  رحمت‌الله امیدوار،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد