سکه پدر بزرگ، جلد 3

کتاب حاضر، داستان مقاومت شهر اهواز در ایام «جنگ‏ ایران و عراق» است. داستان از زبان پسرکى به‏نام دانیال نقل‏ مى‏شود که همراه با خانواده ‏اش در شهر اهواز زندگى مى‏کند...ادامه

در دسته‌بندی

توضیحات و مشخصات

کتاب حاضر، داستان مقاومت شهر اهواز در ایام «جنگ‏ ایران و عراق» است. داستان از زبان پسرکى به‏نام دانیال نقل‏ مى‏شود که همراه با خانواده ‏اش در شهر اهواز زندگى مى‏کند.

کتاب حاضر، داستان مقاومت شهر اهواز در ایام «جنگ ‏ایران و عراق» است. داستان از زبان پسرکى به‏نام دانیال نقل‏ مى‏شود که همراه با خانواده‏ اش در شهر اهواز زندگى مى‏کند. در روزهاى پایانى تابستان 1359، دانیال منتظر است که پدر یکبار دیگر او را کنار رود کارون ببرد تا با سکه ‏اى که پدربزرگ به او داده،بستنى بخرد. در همین ایام، عراق شهر اهواز را بمباران مى‏کند و پس از آن تانک‏ها، نفربرها و سربازهاى خود را از مرز ایران عبورمى‏دهد. عراقى‏ها که پس از اشغال چند روستاى اطراف اهواز به‏شهر نزدیک شده و به کارخانه فولاد اهواز رسیده‏ اند با مقاومت شدید مردم مجبور به عقب‏ نشینى مى‏شوند. در این درگیرى‏ ها پدربزرگ‏ دانیال شهید شده و دایى او که به نیروهاى ارتش و سپاه پیوسته بود،مجروح مى‏شود. پدر دانیال، او، مادر و مادربزرگش را به بندرعباس مى‏برد و خود به‏ اهواز بازمى‏گردد. در این میان رزمندگان با عملیات هایى از پیشروى‏ دشمن جلوگیرى مى‏کنند و پس از چند ماه نبرد و مقاومت آنها،دشمن عقب‏ نشینى کرده و شهر آرام مى‏شود. پدر دانیال خانواده رادوباره به اهواز بازمى‏گرداند. شهرهاى اطراف اهواز، مانند بستان و سوسنگرد نیز مورد هجوم دشمن قرار مى‏گیرند. در دو سال اول ‏جنگ با عملیات هایى شهرهاى اشغال‏ شده آزاد مى‏شوند. دایى دانیال‏ در عملیات بیت‏ المقدس در شلمچه به شهادت مى‏رسد و … اکنون‏ سالها از جنگ مى‏گذرد و دانیال هنوز سکه‏ اى را که پدربزرگش به او داده، در اختیار دارد و با دیدن آن خاطرات آن دوران را مرور مى‏کند.

مشخصات

 • شابک:

  9789644716669

 • قطع:

  پالتویی

 • تعداد صفحه:

  29

 • سال انتشار شمسی:

  1381

 • نویسنده:

  جعفر توزنده‌جانی،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد