زیرآسمان الوند

مجموعه شعر جشنواره سراسری زیر آسمان الوند - همدان - ۱۳۸۲
اگرچه همواره با کاروانیان شعر همراه بوده‏ایم؛ این بار اما،جشنواره «زیر آسمان الوند» بهانه‏اى شد تا میزبان شاعران جوانى‏باشیم که آفرینش شعر نسل مارا به تجربه نشسته‏اند...ادامه

در دسته‌بندی

توضیحات و مشخصات

اگرچه همواره با کاروانیان شعر همراه بوده‏ایم؛ این بار اما،جشنواره «زیر آسمان الوند» بهانه‏اى شد تا میزبان شاعران جوانى‏باشیم که آفرینش شعر نسل مارا به تجربه نشسته‏اند.

‌‌‌‌‌

اگرچه همواره با کاروانیان شعر همراه بوده ‏ایم؛ این بار اما،جشنواره «زیر آسمان الوند» بهانه ‏اى شد تا میزبان شاعران جوانى‏ باشیم که آفرینش شعر نسل مارا به تجربه نشست ه‏اند. شاعرانى که اگرچه‏ رنگ و بویى متفاوت از هم دارند، اما ریشه همه‏ شان از برکه ‏اى زلال ‏آب مى‏خورد. به پشتوانه و همت مرکز آفرینش هاى ادبى حوزه‏ هنرى، جشنواره آغاز شد: همدان، مرداد 1382.‌آمدند. از سرزمین‏ دریاهاى آبى و گرم جنوب، از جنگل‏ هاى سبز و شالیزارهاى مهربان ‏شمال، از سرزمین طلوع آفتاب، از دیار دشت‏ هاى ساده کویر، ازسهند و سبلان، از بیستون و دشت لاله‏ هاى واژگون و… آمدند و همه‏ زیر آسمان الوند جمع شدند و حجم وسیع زلالى‏ هایشان را با هم‏ قسمت کردند. به قضاوتشان ننشسته‏ ایم، تا بر آنچه خواهید خواند، نقدى‏ نوشته باشیم. آنچه پیش روست، قطعاً، تنها روزنه‏ اى است کوچک،در برابر آنچه در توان شعر آنان نهفته است و این دفتر فقط به قصد ثبت نمونه‏ اى از یک مقطع «شعر نسل امروز» به یادگار چاپ شده‏ است. باشد که روزگار، نام بسیارانى از این خوبان را بر سینه تاریخ ‏ادبیات این مرز و بوم حک کند.
‌‌‌

مشخصات

 • شابک:

  9789644719141

 • قطع:

  رقعی

 • تعداد صفحه:

  112

 • سال انتشار شمسی:

  1383

 • نویسنده:

  افسون امینی،

پدیدآورندگان

کلیدواژه‌ها:

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد