هنگ ترسوها

‌خاطرات فرماندهی از گروهان هنگ 1 تیپ 413 عراق، کهدر زمان جنگ ایران و عراق در عملیات کربلای 5 ایرانیها بهنیروهای ایرانی پناهنده شده است. راوی این خاطرات به شرح درگیریها در مناطق جنگی سید صادق،پنجوین، ..ادامه
 • قیمت: 25,000 تومان
  + -

توضیحات و مشخصات

‌خاطرات فرماندهی از گروهان هنگ 1 تیپ 413 عراق، کهدر زمان جنگ ایران و عراق در عملیات کربلای 5 ایرانیها بهنیروهای ایرانی پناهنده شده است.

راوی این خاطرات به شرح درگیریها در مناطق جنگی سید صادق،پنجوین، شلمچه و بصره و عملیات کربلای 5 ایرانیها پرداخته است.وجود جوخههای اعدام در جبهههای عراق جهت کسانی که بدوندستور مافوق مبادرت به عقبنشینی میکنند/ متهم کردن افسرانرده بالا عراقی به بیکفایتی از سوی یکدیگر/ شرب خمر افسرانارتش عراق/ مجوس خواندن ایرانیها توسط صدام حسین/ دریافتمدال شجاعت توسط راوی از طرف صدام حسین/ پرت کردن 3اسیر ایرانی از هلی کوپتر به دست هشام صباح الفخری/ بمبارانشیمیایی منطقه پنجوین توسط عراقی ها/ تأکید راوی مبنی بر وجودامدادهای غیبی برای ایرانیها با ذکر چندین نمونه/ رفتار غیر انسانیعراقیها با اعضای سپاه پاسداران و بسیجیان اسیر/ وجود مؤثرحجةالاسلام ابوترابی و برخورد راوی با وی/ منافقین و همکاریآنان با حزب بعث و شرحی بر عملیات کربلای 5 ایرانیها موارد عمدهنقل شده در این خاطرات است.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

بریده‌ای از کتاب هنگ ترسوها

در بخشی از خاطرات سروان فهمی الربیعی درباره دیدار با صدام آمده است:« در آن جنگ لعنتی، ما وابسته به چیزی بودیم که آن را وطن می نامیدیم. من افسر بودم و جنگ هایی را که از سر گذرانده ام، به یاد می آورم... آن روزها درک و احساس همگان، در جهت جنگ و همراه با آن رهبر شکست خورده و ملعون جاری شده بود... آسمان از هواپیماها و مرگ پوشیده شده بود... دوستانم غسان قرناوی، صباح مهدی، لؤی حقی و دیگران کشته شدند. بدون اینکه شوقی داشته باشم، به حرف های مردم کوچه و خیابان گوش می دهم؛ از ترب فروش گرفته تا راننده ها و دربان ها... همة آن ها یاوه گویی می کنند. به پیام های رادیو گوش می دهم و چند ایستگاه رادیویی را می گیرم: ـ اینجا صدای امریکا است؛ این صوت الجماهیر است؛ اینجا صدای بغداد است؛ این رادیوی کویت است؛ اینجا رادیوی سعودی است؛ این صدای شورای همکاری خلیج [فارس] است؛ اینجا رادیو لندن و ... همة رادیوهای دنیا با ما هستند... دروغ و دروغ و دروغ. آن ها فقط پیروزی های نظامی ما را بیان می کنند. همه چیز در قلب ها، از تلخی گرفته تا شیرینی، پنهان می شود. و مردم کشور من، مانند قورباغه هایی که یک چشمشان را بیرون آورده باشند، نه می گویند، نه می خندند و نه قیام می کنند. آنان بیهوده گو هستند و فقط هنر حرّافی را خوب بلدند.»

مشخصات

 • شابک:

  9789645069290

 • قطع:

  رقعی

 • تعداد صفحه:

  88

 • سال انتشار شمسی:

  1400

 • نویسنده:

  فهمی الربیعی،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد