بچه بازارچه

خاطرات حمید قاسمی
کتاب خاطرات برادر حمید قاسمی؛ از جوانترین رزمندگان گردان حضرت علی اکبر علیه السلام، با عنوان بچه ی بازارچه بازار نشر شد. این کتاب در برگیرنده شرح خاطرات نوجوانی است اهل تهران در محله بازارچه جوادیه ک..ادامه
 • قیمت: 94,000 تومان
  + -

توضیحات و مشخصات

کتاب خاطرات برادر حمید قاسمی؛ از جوانترین رزمندگان گردان حضرت علی اکبر علیه السلام، با عنوان بچه ی بازارچه بازار نشر شد. این کتاب در برگیرنده شرح خاطرات نوجوانی است اهل تهران در محله بازارچه جوادیه که برای نخستین بار در سن نُه سالگی اقدام به حضور در جبهه می کند اما ناکام می ماند. […]

کتاب خاطرات برادر حمید قاسمی؛ از جوانترین رزمندگان گردان حضرت علی اکبر علیه السلام، با عنوان بچه ی بازارچه بازار نشر شد.

این کتاب در برگیرنده شرح خاطرات نوجوانی است اهل تهران در محله بازارچه جوادیه که برای نخستین بار در سن نُه سالگی اقدام به حضور در جبهه می کند اما ناکام می ماند. سرانجام در سن پانزده سالگی موفق می شود حضور در جبهه را تجربه کند. از آن پس تا پایان جنگ در جبهه می ماند و چند بار هم مجروح می شود. مناطق عملیاتی که راوی در آن حضور داشته شامل جزیره ی مجنون، مناطقی از شلمچه و بخش هایی ازمناطق کوهستانی غرب کشور بوده است.

شایان ذکر است که انتشار این کتاب مورد استقبال رزمندگان گردان قرار گرفته و همرزمان، هر یک به طریقی نویسنده و دوست و همرزم و همسنگر دیرین خود را مورد تشویق و تأیید قرار دادند.

بریده‌ای از کتاب بچه بازارچه

با صدای تیراندازی از خواب پریدم . نگاه کردم دیدم عراقی ها هستند ! چیزی نمانده بود به ما برسند . بچه ها تیراندازی می کردند . می دانستیم اگر دیر بجنبیم . قتل عام می شویم . به طرف عراقی ها شلیک کردم . خشابم خالی شد . همان موقع یک عراقی را دیدم که از دژ بالا می آمد ! هیکل گنده و ورزیده ای داشت , وحشت کردم ! دست پاچه شدم . اگر به من می رسید . درسته قورتم می داد ! یکدفعه چشمم به قوطی کمپوت نزدیکم افتاد . قوطی پر بود . برداشتم و با تمام قدرت به طرف آن غول بیابانی پرت کردم .

مشخصات

 • شابک:

  9786000351670

 • قطع:

  رقعی

 • تعداد صفحه:

  284

 • سال انتشار شمسی:

  1400

 • نویسنده:

  حمید قاسمی،

 • طراح جلد:

  مقداد شیرعلی،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد