هزار خانه خورشید

تمام اشعار مجموعه «هزار خانه خورشید» در قالب دوبیتی سروده شده است و تمام آنها از محتوای مذهبی با درون‌مایه آیینی ، عاشورایی و انتظار برخوردار هستند. ده‌بزرگی این مجموعه را که شامل 500 دوبیتی آیینی می..ادامه
  • قیمت: 35,000 تومان

    ناموجود

توضیحات و مشخصات

تمام اشعار مجموعه «هزار خانه خورشید» در قالب دوبیتی سروده شده است و تمام آنها از محتوای مذهبی با درون‌مایه آیینی ، عاشورایی و انتظار برخوردار هستند. ده‌بزرگی این مجموعه را که شامل 500 دوبیتی آیینی می شود در سه بخش مجزا به مخاطبان خود ارائه داده است. بخش اول که در حدود 450 دوبیتی […]

تمام اشعار مجموعه «هزار خانه خورشید» در قالب دوبیتی سروده شده است و تمام آنها از محتوای مذهبی با درون‌مایه آیینی ، عاشورایی و انتظار برخوردار هستند.

ده‌بزرگی این مجموعه را که شامل 500 دوبیتی آیینی می شود در سه بخش مجزا به مخاطبان خود ارائه داده است. بخش اول که در حدود 450 دوبیتی را دربر دارد، اشعاری در رثای پیامبر (ص)، امام علی(ع) ، حضرت فاطمه(ص) و سایر اهل بیت پیامبر(ص) به ویژه امام حسین (ع) و اصحاب ایشان می باشد.

فرزندان سرزمین مهر از همان سلام نخستین که به آفرینش می‌دهند، اذان لطف حضرت باری را در گوش و مُهر مهر فرزندان فاطمه زهرا‌(س) را به پیشانی دارند و این عشق را پاس می‌دارند تا آن زمان که امانت جان را به دست دوست بسپارند. قبل از اینکه در همین لحظه‌های ناب دلم را به دریا بزنم و این سطرهای بی‌قرار را بنویسم، تجربۀ آن را داشته‌ام که در آستانۀ انتشار گزیده‌ای از اشعارم از لطف سرشار استادانم برای داشتن نگاشته‌ای به منزلۀ مقدمه بر پیشانی آن کتاب برخوردار باشم؛ حتی مدیون مهربانی‌های تمام‌نشدنی یاران جوان‌تر از خود بوده‌ام که با نوشته‌هایی در حال و هوای علاقه و آرزوی پروازهای بلندترشان دست بر شانه‌هایشان بگذارم و در اولین پله‌های پلکان بلند ترقی آن‌ها مقدمه‌ای بنویسم و چشم به دوردست موفقیت‌هایشان بدوزم.

جان کلام آنکه همۀ این حروف برای آن بر این سطرها دویده‌اند که مثل دوبیتی‌های به‌غایت ساده و بی‌آلایش و به‌نهایت عمیق و پُراندیشۀ این کتاب تا قاف عشق به صاحبان اصلی کتاب (خاندان آب و آسمان و آیینه و نور) برسند و سر بر شانه‌های خورشید بگذارند. همۀ داشته‌های این قلم دست‌های دعاست برای سلامتی و سربلندی هموارۀ شاعر اندیشمند و فروتن هزار خانۀ خورشید که حقی سترگ بر شاعران جوان عاشورایی و شعر آیینی روزگارمان دارد و آرزوهایی که برای روزهای پربرکت مردمان ایران اسلامی دارد.

مشخصات

  • شابک:

    9786001753299

  • نویسنده:

    احد ده‌بزرگی،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد