شش گوشه

کتاب «شش گوشه» به قلم حامد حجتی، روایت‌گر مراحل نصب ضریح حرم مطهر سید الشهدا (ع) است. اتفاقی بزرگ که شاید تا مدت‌ها تکرار نشود. حامد حجتی درباره ساخت ضریح امام (ع) می‌گوید: «ساخت این ضریح در ایران ب..ادامه

توضیحات و مشخصات

کتاب «شش گوشه» به قلم حامد حجتی، روایت‌گر مراحل نصب ضریح حرم مطهر سید الشهدا (ع) است. اتفاقی بزرگ که شاید تا مدت‌ها تکرار نشود. حامد حجتی درباره ساخت ضریح امام (ع) می‌گوید: «ساخت این ضریح در ایران با سه دوره تاریخی مواجه بوده است، دوره اول به زمان شش ساله‌ای باز می‌گردد که این […]

کتاب «شش گوشه» به قلم حامد حجتی، روایت‌گر مراحل نصب ضریح حرم مطهر سید الشهدا (ع) است. اتفاقی بزرگ که شاید تا مدت‌ها تکرار نشود.

حامد حجتی درباره ساخت ضریح امام (ع) می‌گوید:

«ساخت این ضریح در ایران با سه دوره تاریخی مواجه بوده است، دوره اول به زمان شش ساله‌ای باز می‌گردد که این اثر هنری در شهر قم در دست ساخت بود. دوره دوم به بیش از بیست روز سفر این ضریح از قم به کربلا اختصاص دارد و دوره سوم نیز بیش از ۵۰ روز صرف زمان برای نصب ضریح تازه مرتبط می‌شود.»

حامد حجتی برای مستندنگاری این واقعه، بیش از پنجاه روز در کربلای معلا حضور داشته و از نزدیک در مراحل مختلف نصب آن ضریح، بوده است و مشاهدات خود را از اصل و حواشی این کار به رشته تحریر درآورده است.

بریده‌ای از کتاب شش گوشه

«هنوز از بهت اولیه تماس خارج نشده ام ؛ اینکه باید راس ساعت ۹ شب در محل کارکاه ساخت ضریح حاضر باشم و به سفر بروم. هنوز دختر کوچکم زینب را سیر ندیده‌ام .هنوز نتوانسته‌ام با علی ۹ساله‌ام حرف‌های پدر و پسری را خوب بزنم .هنوز .... اما باید به کربلا فکر کنم .به اینکه آنجا چه بنویسم؟ چگونه بنویسم؟ اتفاق نادری در تاریخ شیعه در حال رقم خوردن است: تعویض ضریح امام حسین (ع)، اتفاقی که شاید تا قرن‌ها دیگر تکرار نشود. سرگردانم که چه باید بکنم. البته می‌دانم کربلا خودش مرکز نزول کلمات است. سراغ استاد میرباقری را می‌گیرم ؛ موفق به دیدار حضوری نمی‌شوم، اما تلفنی صدای ایشان را می‌شنوم. راهنمایی می‌خواهم و این گونه پاسخ می‌شنوم: خدا را شاکر باشید که توفیق عظیمی را برایتان رقم زده است. در سرزمین کربلا خودتان را بسپارید به احساس باطنی‌تان. کربلا سرزمین احساس است برای ما شیعیان.»

مشخصات

  • شابک:

    9786000317423

  • قطع:

    رقعی

  • تعداد صفحه:

    250

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد