بانو امین اصفهانی، جلد 11

مجموعه پژوهشی «شخصیت ‌های مانا» با هدف ارائه الگوهای موفق، به زندگی شخصیت‌های نیک‌نامی می‌پردازد که در عرصه‌ی دانش، فرهنگ، سیاست و اجتماع در ایران معاصر زیسته و در گذشته‌اند. این مجموعه که برای عموم م..ادامه
 • قیمت: 37,000 تومان
  + -

توضیحات و مشخصات

مجموعه پژوهشی «شخصیت ‌های مانا» با هدف ارائه الگوهای موفق، به زندگی شخصیت‌های نیک‌نامی می‌پردازد که در عرصه‌ی دانش، فرهنگ، سیاست و اجتماع در ایران معاصر زیسته و در گذشته‌اند. این مجموعه که برای عموم مخاطبان به ویژه جوانان و دانشگاهیان تهیه شده برآیند احساس ضرورتی است که در پهنه‌ی ارائه آثار دقیق و مستند از زندگانی افراد تاثیر گذار پدید آمده است.

این‌کتاب شرح زندگی بانوی مجتهده نصرت بیگم امین اصفهانی است که به‌دلیل قرار گرفتن در میان دو سده اخیر، بین دو گونه زندگی و طرز تفکر سنتی و متجدد رابطه مستقیمی برقرار کرده است. رابطه‌ای که یک‌سوی آن تفکرات بازدارنده شدید اجتماعی قرار دارد؛ با ابزار و آلاتی که زنان را از فراگیری علوم و فنون بازمی‌داشت، و در سوی دیگر آن دوره‌ای جا گرفته که علم‌آموزی و دانش‌اندوزی برای همگان، ازجمله زنان و دختران نه تنها آزاد، بلکه واجب و اجباری شمرده می‌شد.

زندگی بانو امین نمونه عملی از زندگی زن مسلمان ایرانی است که در راه کسب علم و دانش به سختی کوشیده است. به ویژه آن‌که در این کوشش دستورات قرآن و سیره عملی ائمة معصوم(ع) را مبنای فکری و کاری خود قرار داده است؛ بین حوزه‌های گوناگون علم، علوم دینی را برگزید و در سایه مجاهدت‌های فراوانش به درجه اجتهاد رسید.

بانو امین، به عنوان یک زن، در مسیری گام نهاد که پیش از او، عمدتاً از آنِ مردان بود. برخلاف تعدد آثاری که درباره بانو امین چاپ شده، زندگی و زمانه وی همچنان ناشناخته باقی مانده است. شمار زیادی از این آثار شرح زندگی وی را با توصیفاتی آمیخته‌اند که به تنهایی برای شناخت شخصیت اصلی بانو امین کافی نیستند.

کتاب زندگینامه این‌شخصیت علمی، تلاش دارد، بانو نصرت بیگم امین را همان‌گونه که بود بشناسد و به دیگران بشناساند؛ نه آن گونه که باید باشد.

مشخصات

 • شابک:

  9786000328689

 • قطع:

  رقعی

 • تعداد صفحه:

  180

 • سال انتشار شمسی:

  1399

 • نویسنده:

  یحیی آریابخشایش،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد