خان کوه هزار مسجد

رمان «خانِ کوه هزار مسجد» نوشته میلاد حسینی، روایت دراماتیک جنگ مهماندوست است که در سال 1108 هجری شمسی، در 25 کیلومتری دامغان و بین نیروهای نادرقلی افشار و اشرف افغان رخ داده است. در این میان بخشی از ..ادامه
 • قیمت: 24,000 تومان
  + -

توضیحات و مشخصات

رمان «خانِ کوه هزار مسجد» نوشته میلاد حسینی، روایت دراماتیک جنگ مهماندوست است که در سال 1108 هجری شمسی، در 25 کیلومتری دامغان و بین نیروهای نادرقلی افشار و اشرف افغان رخ داده است. در این میان بخشی از تاریخ نظامی سلاح‌های گرم و سرد و تاکتیک‌های جنگی و از همه مهمتر داستان کیخسرو در […]

رمان «خانِ کوه هزار مسجد» نوشته میلاد حسینی، روایت دراماتیک جنگ مهماندوست است که در سال 1108 هجری شمسی، در 25 کیلومتری دامغان و بین نیروهای نادرقلی افشار و اشرف افغان رخ داده است. در این میان بخشی از تاریخ نظامی سلاح‌های گرم و سرد و تاکتیک‌های جنگی و از همه مهمتر داستان کیخسرو در شاهنامه نیز روایت شده و با داستان اصلی در هم می‌آمیزد.

از منظر مستند و تاریخی این نبرد در اواخر دوره‌ صفوی و اوایل دوره‌ی افشاریان رخ داده است. از سوی دیگر و منظر حماسی و پهلوانی، داستان کیخسرو در شاهنامه فردوسی در دل روایت این نبرد تنیده شده است. تا جایی که بکتاش شخصیت اصلی رمان سرنوشتی الهام بخش همچون کیخسرو در شاهنامه پیدا می‌کند.

تلاش بکتاش و عالیه به عنوان نمادی از مردان و زنان دلیر این سرزمین برای بیرون راندن دشمن از ایران، تمثیلی از تلاش همیشگی این مردمان برای پاسداری از آب و خاک خود است. وجه دیگر الهام بخشی شاهنامه است. از ابتدا تا انتهای این کتاب بزرگ، از اولین قهرمان تا آخرین قهرمان آن، در تمامی دوران‌ها منبعی الهام بخش برای وطن پرستان این خاک خواهد بود.

بریده‌ای از کتاب خان کوه هزار مسجد

مزرعه‌ها در زمستان چهره‌ غمگینی داشتند. کپه‌های زرد علوفه‌ها روی همدیگر، سگ‌های ولگرد که میان مزرعه‌ها دنبال یکدیگر می‌کردند و تک درخت‌هایی خشکیده و بی برگ که بالای تپه‌ها حسی از تنهایی را به انسان منتقل می‌کردند. عالیه نفس عمیقی کشید. موهایش در باد روی صورتش ریخته بود. خانه‌های کاهگلی متروکه را در میان زمین‌های بایر می‌دید و به خانه‌ خودشان در کوه هزار مسجد فکر می‌کرد که حالا شبیه به همین خانه‌ها شده است. با خودش فکر کرد رفتن به جنگ چقدر برای مردان تلخ است. ترک کردن خانه و رفتن به جایی که شاید کشته شوی و هیچ گاه برنگردی. اما از سوی دیگر خوشحال بود از اینکه مثل زنان دیگر، درد و رنج حاصل از انتظار کشیدن برای بازگشت مرد خود را نمی‌کشید.

مشخصات

 • شابک:

  9786000332549

 • قطع:

  رقعی

 • تعداد صفحه:

  136

 • سال انتشار شمسی:

  1399

 • نویسنده:

  میلاد حسینی،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد