ورود

دری به خانه خورشید

نویسنده: اسدالله حبیب
طراح جلد، تصویرگر: سعید باباوند

ناشر سوره مهر

شمارگان 1250

شابک 978-600-175-706-8

تعداد صفحات 268

نوبت چاپ اول 98

سال چاپ اول 98

قطع کتاب رقعی

در این دفتر گفتارهایی فراهم آمده است که جایگاه شعر و نثر بیدل را در تاریخ ادب فارسی مشخص می سازد ؛ زاویه هایی از نگرش او را به زندگی و به ویژه به سخن منظوم روشن می کند ؛ به اغلب آثار بیدل - و نه تنها غزلیات او  راه می گشاید و در مجموع شناختی بهتر از شاعر و شعرش را فراچشم تر می آورد.

نویسنده

اسدالله حبیب

اسدالله حبیب فرزند حبیب‌الله در سال ۱۳٢۰ خورشیدی (۱٩٤۱ میلادی) در شهر کابل در یک خانوادۀ فرهنگی و روشنفکر زاده شد.
اسدالله هنوز کودک بود که همراه با خانواده‌اش به میمنه رفت و آموزش‌های ابتدایی و دورۀ متوسطه را (از ۱٩٤٨ تا ۱٩۵٧) در همان شهر به پایان رساند و پس از آن به کابل بازگشت و از ۱٩۵٧ تا ۱٩۶۰ در لیسه (دبیرستان) دارالمعلمین کابل به تحصیل پرداخت.
حبیب، در سال ۱٩۶۱ م. وارد شعبه دری دانشکده ادبیات دانشگاه کابل شد و کارشناسی خود را (در سال ۱٩۶٤) دریافت کرد. وی از سال ۱٩۶٧ م، به مطالعۀ نشر روزنامه‌های محصلان در دانشگاه‌های اندیانای امریکا مشغول بود.
اسدالله حبیب، از ۱٩۶٨ تا ۱٩٧۳ م به تحصیل و تحقیق در انیستیتوی زبانهای شرقی دانشگاه دولتی مسکو پرداخت و با نگارش پایان‌نامه‌ای زیر عنوان "بیدل و چهار عنصر" در رشته ادبیات درجه دکترا به دست آورد. تعداد نوشته‌های دکتر اسدالله حبیب فراوان هستند که در این بین، دری به خانة خورشید و واژه‌نامة شعر بیدل از اهمیت خاصی برخوردارند.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
فرنگیس

مهناز فتاحی

عصرهای کریسکان

ضربت متقابل

پایی که جا ماند

سید ناصر حسینی پور

آن بیست و سه نفر

کالک های خاکی

جشن حنابندان

محمدحسین قدمی

چراغ های روشن شهر

مربع های قرمز

زینب عرفانیان