پرواز از پنجره جنوبی

روایت سردار شهید علیرضا حاجی بابایی
در فصل اول این کتاب، به زندگی سردار شهید علیرضا حاجی بابایی از تولد تا پیروزی انقلاب اسلامی پرداخته می ‌شود. فصل دوم روایت فعالیت ‌های انقلابی اوست که به وقایعی تا قبل از شروع جنگ تحمیلی پرداخته است، ..ادامه
 • قیمت: 80,000 تومان
  + -

توضیحات و مشخصات

در فصل اول این کتاب، به زندگی سردار شهید علیرضا حاجی بابایی از تولد تا پیروزی انقلاب اسلامی پرداخته می ‌شود. فصل دوم روایت فعالیت ‌های انقلابی اوست که به وقایعی تا قبل از شروع جنگ تحمیلی پرداخته است، حضور در کردستان و مبارزه با گروهک ‌های ضد انقلاب، بخشی از این تاریخ است. فصل […]

در فصل اول این کتاب، به زندگی سردار شهید علیرضا حاجی بابایی از تولد تا پیروزی انقلاب اسلامی پرداخته می ‌شود.
فصل دوم روایت فعالیت ‌های انقلابی اوست که به وقایعی تا قبل از شروع جنگ تحمیلی پرداخته است، حضور در کردستان و مبارزه با گروهک ‌های ضد انقلاب، بخشی از این تاریخ است.
فصل سوم، آغاز جنگ تا عملیات بازی‌ دراز دوم و 8 شهریور را شامل می‌ شود. مقطعی که شهید حاجی‌ بابایی، به همراه پاسداران مظلوم، در جبهه‌ های سرپل ذهاب از پیشروی سپاه مکانیزه عراق، جلوگیری به عمل می ‌آورند.
فصل چهارم، روایت مجاهدات رزمندگان در عملیات بازی دراز دوم و حوادث بزرگ روز هشتم شهریور سال شصت است و فصل پنجم کتاب نیز به عملیات مؤثر و جریان‌ ساز 11 شهریور، موسوم به عملیات شهیدان رجایی و باهنر می‌ پردازد. این عملیات در مناطقی از سرپل ذهاب به وقوع پیوسته و شهید حاجی ‌بابایی، فرماندهی یکی از مهم ‌ترین محورهای آن را بر عهده داشت.
فصل ششم، شامل وقایع بعد از عملیات 11 شهریور، تا درگیری ‌های تنگ کورک می‌ گردد و فصل هفتم، موضوعات و حوادث جبهه‌ های غربی کشور در زمستان سال 60 و بهار سال 61 را از رهگذر خاطرات مربوط به شهید علیرضا حاجی ‌بابایی، مورد بررسی قرار داده است.
در فصل هشتم و فصل پایانی کتاب، به تشریح حضور شهید حاجی ‌بابایی در عملیات رمضان پرداخته شده است، فصلی که با وداع او با دنیا و وصالش با محبوب خود، پایان می‌ یابد.

مشخصات

 • شابک:

  9786000328900

 • قطع:

  رقعی

 • تعداد صفحه:

  400

 • نویسنده:

  سیدمحمدرضا رضوی،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد