ورود

شهید دهم

نویسنده: حسن حسینی ارسنجانی

گزارش لحظه به لحظه سفر کاروان آزادی به غزه

ناشر سوره مهر

شمارگان 1250

شابک 978-600-03-2270-0

تعداد صفحات 172

نوبت چاپ اول 98

سال چاپ اول

قطع کتاب

برشی از کتاب شهید دهم

در کشتیِ ماوی مارمارا قناری‏ای هم بود که پسر یکی از دوستان ما به او داده و از او خواسته بود هر طور شده آن را به بچه‏های غزه نشان بدهد و جلوی چشم آن‏ها آزادش کند. این موضوع مورد توجه تمام مسافران کشتی واقع شده بود و رسانه‏ها مرتب با فردی که قناری را آورده بود مصاحبه و آن را سمبل آزادی قلمداد می‏کردند. دردناک‏ترین اتفاقی که در آن جنایتِ سبوعانه افتاد، این بود که مهاجمان اسرائیلی حتی به آن قناری هم رحم نکردند و آن را با گلوله کشتند. آقای ابراهیم سعدیانی، روزنامه‏‏نگار آلمانی، علاوه بر داستان نُه شهید کشتی، داستانی هم دربارة آن قناری نوشته‏ است. بعضی از دوستان خوش‏ذوق هم آن قناری را «شهید دهم» ناوگان آزادی نامیدند.

نویسنده

حسن حسینی ارسنجانی

زندگینامه

حسن حسینی ارسنجانی در سال 1332 خورشیدی در ارسنجان دیده به جهان گشود. استاد حسینی نویسندهای توانا، خطاط و نقاش خوش ذوق دیار فارس است. چهارساله بود که پدر دوطرف نوک مدادی را به روش قلم نی تراشید، الفبایی برایش نوشت و از او خواست تا از روی آن تمرین کند. او که به دقت به حرکت دست هایش نگاه کرده بود. اولین موفقیت زندگیاش را رقم زد. در کودکی پدر خویش را از دست داد و بار سنگین زندگی به دوش مادر افتاد. از آن پس مادر، خاله ، بی بی و پیرزنی که دختر دائی پدر بود و عمه صدایش میکردند؛ برای این که غم از دست دادن پدر را فراموش کند، تا دیر وقت برای حسن قصه میگفتند. به این طریق سید حسن عاشق قصه شد.

 در سوابق کاری استاد حسینی عضویت انجمن اهل قلم خانه کتاب، عضویت هیئت تحریریه و نویسنده فصلنامه پیام ارسنجان، تدریس دروسی نظیر قصه گویی و نمایش خلاق، سرودهای خاص و بازی

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
فرنگیس

مهناز فتاحی

دختر شینا

بهناز ضرابی زاده

همه سیزده سالگی ام

گلستان جعفریان

آن بیست و سه نفر

چراغ های روشن شهر

لشکر خوبان

روزهای بی آینه

گلستان جعفریان

نورالدین پسر ایران

موسی غیور - معصومه سپهری

پنهان زیر باران

سید قاسم یاحسینی