شاعر درباری

مجموعه شعر
در این مجموعه ۴۹ غزل از قدیریان می‌خوانید که موضوعاتی همچون وصف طبیعت مثل باران و خشکسالی و مدح سرزمین مادری و موضوعات عاشقانه دارند. در اشعار این مجموعه امید به فردایی روشن موج می‌زند و توصیفات قدر..ادامه
  • قیمت: 21,000 تومان
    + -

توضیحات و مشخصات

در این مجموعه ۴۹ غزل از قدیریان می‌خوانید که موضوعاتی همچون وصف طبیعت مثل باران و خشکسالی و مدح سرزمین مادری و موضوعات عاشقانه دارند. در اشعار این مجموعه امید به فردایی روشن موج می‌زند و توصیفات قدریری از معشوق بسیار زیبا و عاشقانه است. برخی از غزل‌های این مجموعه به بزرگان عرصه ادب و […]

در این مجموعه ۴۹ غزل از قدیریان می‌خوانید که موضوعاتی همچون وصف طبیعت مثل باران و خشکسالی و مدح سرزمین مادری و موضوعات عاشقانه دارند.

در اشعار این مجموعه امید به فردایی روشن موج می‌زند و توصیفات قدریری از معشوق بسیار زیبا و عاشقانه است. برخی از غزل‌های این مجموعه به بزرگان عرصه ادب و هنر و دلاوران و مدافعان سرزمین مادری تقدیم شده است.

بریده‌ای از کتاب شاعر درباری

من‌يقين ‌دارم ‌كه ‌پشت ‌ابر،‌كوچه‌اي ‌آبي‌ست ‌بي‌‌بن‌بست آن ‌طرف‌ترهاي ‌آن ‌آبي،‌ رنگ‌ ديگر ‌آسماني ‌هست زادگاهم‌ بي‌گمان ‌آنجاست، ‌زادگاه‌ حضرت‌ابليس او ‌از‌ آتش‌ بود ‌و‌ من ‌از‌ خاک،‌ سرنوشت ‌ما‌ به‌هم‌ پيوست پشت‌ عطر‌ سيب ‌يا‌ گندم،‌ـ‌خوب ‌يادم ‌نيست‌ـ‌ با‌حوا لابه‌لای ‌پيچك‌ خواهش،‌ مي‌شديم ‌از‌خويشتن ‌سرمست «من» ‌همين‌ راز‌ هبوط‌ ماست،‌پس ‌گناهي ‌نيست ‌شيطان ‌را ِ اين‌ «من» ‌از ‌آسمان ‌رانده،‌ جرم‌ آدم‌ را‌ به ‌شيطان‌ بست ِ كاش ‌راه‌ بازگشتي‌ بود،‌كاش ‌مثل ‌وقت ‌زادن ‌پاك هست‌ راهي ‌اينچنين ‌اما ،‌وقتي ‌از‌ آن‌ «من» ‌بشويي ‌دست دوست ‌از‌ آن ‌سوي ‌آبي‌ها،‌ سوي ‌خود ‌مي‌خواندم ‌ديري‌ست آه ‌مي‌لرزد ‌دلم،‌ بي‌شك «لحظة‌ديدار‌نزديك‌است...»

مشخصات

  • شابک:

    9786000318925

  • نویسنده:

    احمدرضا قدیریان،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد