نسل ‌کشی مذهبی در میانمار

کتاب نسل‌کشی مذهبی در میانمار به همت مرکز هنرهای تجسمی در انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است. کتاب نسل کشی مذهبی در میانمار نگاه هنرمندان حق  طلب نسبت به فاجعه انسانی و نسل کشی در میانمار و به ویژه مس..ادامه
  • قیمت: 160,000 تومان
    + -

توضیحات و مشخصات

کتاب نسل‌کشی مذهبی در میانمار به همت مرکز هنرهای تجسمی در انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است. کتاب نسل کشی مذهبی در میانمار نگاه هنرمندان حق  طلب نسبت به فاجعه انسانی و نسل کشی در میانمار و به ویژه مسلمانان روهینگیا است که با آثار مختلفی مانند عکس و کاریکاتور این فجایع را به تصویر کشیده‌اند.یکی از مظلومترین اقلیت های نه فقط مسلمان بلکه به عنوان یک اقلیت دینی در جهان، مسلمانان میانمار در شرق آسیا هستند.

بسیاری از مسلمانان در دنیای امروز در اقصی نقاط جهان با انواع خشونت های نژادپرستانه قومی و مذهبی مواجه هستند. در بسیاری از کشورهای جهان تصویری که از اسلام ارائه می شود، تصویر دینی مروج خشونت و افراط گرایی است. درحالی است که مسلمانان در اروپا، بسیاری از کشورهای بحران زده آفریقا و آمریکا و برخی از کشورهای شرق آسیا، قربانی خشونت و افراط گرایی هستند. مسلمانان میانمار موسوم به روهینگیا در شمال ایالت راخین میانمار متمرکز هستند. دولت میانمار این اقلیت را به رسمیت نمی شناسد و آن ها را مهاجران غیرقانونی می داند.

دولت های غربی آنگ سان سوچی را نماد آزادی‌خواهی میخوانند. همین چهره آزادی‌خواه برای حفظ جایگاه سیاسی خود حاضر می شود، کشتار و نسل کشی هزاران تن از مسلمانان روهینگیا را فقط به خاطر دینشان، نادیده بگیرد و حتی ظلم به آنان را تایید نماید.

بریده‌ای از کتاب نسل ‌کشی مذهبی در میانمار

بســـــــــــــم الله الرحــــــــــمن الرحــــــیم من یک هنرمندم ، یا به تعبیری یک انســــــــــانم که به کار هنری مشغولم و طبیعی ست که نمی توانم بی اعتنا به سایر انسان ها و مسائل بشــــــــــری باشم ! و همانگونه که زلزله و دیگر حوادث طبیعی و رنج ناشی از آن بر من اثر می گذارد، مسائل اجتماعی و رخدادهای سیاسی و اتفاقات جهانی و دیگر آلام بشری نیز جزوی از زندگی من است. من یک هنرمندم و تافته جدا بافته نیستم تا دور از اجتمـــاع و بحران ها در حـــاشیه امن بنشینم و منتظر باشم تا ایده ای به من الهام شود و آن گاه عرض اندام کرده و آن را به رخ کشم و هل من مبارز طلبم!. من یک هنرمندم و عضو حاضر و ناظر جامعه همچون دیگر انسان ها و در تمامی اموری که یک انسان اجتماعی با آن سروکار دارد سهیم هستم. من یک هنرمندم و نمی توانم بگویم که سیاسی نیستم! چه بخواهم چه نخواهم به حکم زندگی اجتماعی، سیاسی هم هستم! و فعالیتم را از زمانی آغاز کردم که توانســــــــــتم در مورد مسائل جامعه اظهار نظر کنم و سمت و سو بگیرم و نسبت به جریان های مختلف و افراد موضع گیری کرده و به کاندیدادی مورد نظرم رای دهم. اکنون هم معتقدم در یکی از حساس ترین شرایط تاریخ هستم و بیش از هر زمان دیگر الزم است عکس العمل نشان دهم. من یک هنرمندم و حق دارم عکس العملم شعاری نباشد و این را آفت اثر هنری بدانم، ولی نمی توانم صدای مظلومیت را بشنوم و گوش هایم را به بهانه اینکه سیاسی نیستم ! بگیرم و ظلم را ولو در گوشه ای دور از این جهان نادیده گرفته و آسان از کنارش بگذرم و واکنشی نشان ندهم. من یک هنرمندم و بر اساس تکلیف و مسئولیتی که بر دوش دارم چطور می توانم چشم بر جنایات و فجایع بی‌شمار آمریکا و رژیم غاصب اسراییل و نسل کشی بی مثال مسلمانان در میانمار ، ببندم؟ در جهان امروز هنرمند می تواند از ترس و یا ملاحظات شخصی و عافیت طلبی، سکوت کند و هیچ واکنشی نشان ندهد! اما نمی تواند سکوت و بی عملی خود را عملی قهرمانانه یا هنرمندانه جلوه دهد. مســــعود نجـــــابتـــــــی

مشخصات

  • شابک:

    9786000317379

  • نویسنده:

    مرکز هنرهای تجسمی،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد