ورود

کتاب سال گرافیک مذهبی

نویسنده: علی وزیریان

ناشر سوره مهر

شمارگان 1110

شابک 978-611-03-1785-0

تعداد صفحات 160

نوبت چاپ 1

سال چاپ اول

قطع کتاب رحلی

برشی از کتاب گرافیک مذهبی : مردمِ امروز با مردم قدیم فرق دارند و خواسته و ناخواسته با مدرنیسم غربی درآمیخته و از حیث درک و تجربه و سبک زندگی از غرب تأثیر گرفته‌اند. برای مردم دو قرن پیش، مفهومی با عنوان اوقات فراغت معنا نداشت. آدمها یا کار می کردند یا عبادت یا استراحت. اما حالا علاوه بر کار، استراحت و عبادت، ساعات زیادی از شبانه‌روز تبدیل به وقت فراغتی شده که باید برایش برنامه بریزند. ایضا شکل کار و زندگی‌مان  رنگ و بوی غربی گرفته است. بنابراین اگر بخواهیم با این مردم به قدر عقل و درک‌شان حرف بزنیم، حتما باید به شکل های نوینی از تبلیغات فکر کنیم.

نویسنده

علی وزیریان

زندگینامه

وی سال 1339 در تهران متولد شد. وزیریان فارغ‌التحصیل رشته نقاشی (کارشناسی) از دانشگاه تهران، دانشکده هنرهای زیبا می‌باشد. فعالیتهای وی بیشتر در زمینه نقاشی و پوستر است. وزیریان تاکنون در بیش از 35 نمایشگاه جمعی در ایران و خارج از کشور شرکت کرده و 2 نمایشگاه انفرادی نیز برگزار کرده است و مفتخر به دریافت جوایز متعدد ازجمله جایزه اول بهترین طراحی نشانه از سومین دوسالانه گرافیک تهران، جایزه اول بهترین طراحی روی جلد کتاب از سومین دوسالانه گرافیک تهران شده همچنین لوح زرین دیپلم افتخار و مدال یادبود از مجتمع هنر و ادبیات (1367) دریافت کرده است.

ازجمله سوابق او می‌توان به مدیرمسئول و سردبیر نشریه «نگاره»؛ مدیرمسئول و سردبیر نشریه «هنر معاصر»؛ مدرس دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، دانشگاه شاهد و الزهرا؛ عضو شورای سیاستگذاری ششمین بینال گرافیک ایران؛ دبیر کمیته تجسمی جشنواره هنری مهر؛ مدیر هنری هفتمین جشنواره فیلم فجر؛ مدیر هنری چهارمین دوسالانه بین‌المللی کاریکاتور تهران؛ عضو مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری؛ عضو هیئت داوران جشنواره پانزدهم فجر بخش پوستر و آنونس و عکس فیلم و عضو شورای سیاستگذاری اولین نمایشگاه دوسالانه نقاشی جهان اسلام اشاره کرد.

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
پایی که جا ماند

سید ناصر حسینی پور

اردوگاه اطفال

یکی از این روزها به بلوغ رسیدم

مهدی عقابی

آن بیست و سه نفر

ضربت متقابل

روزهای بی آینه

گلستان جعفریان

اتمام موجودی انبار
زندان الرشید

پنهان زیر باران

سید قاسم یاحسینی

راز نگین سرخ

وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام