اینجا فتنه‌ای رخ داده است

کتاب پیش رو شامل چهل و سه گفت‌وگو و مناظره است که در قالب برنامه‌های ایران ۸۸، رو به فردا، و دیروز امروز فردا از خرداد ۱۳۸۸ تا اواخر مرداد ۱۳۸۹ از شبکه سوم سیما پخش شده است. البته این گفتارها بخشی از ..ادامه
 • قیمت: 150,000 تومان
  + -

توضیحات و مشخصات

کتاب پیش رو شامل چهل و سه گفت‌وگو و مناظره است که در قالب برنامه‌های ایران ۸۸، رو به فردا، و دیروز امروز فردا از خرداد ۱۳۸۸ تا اواخر مرداد ۱۳۸۹ از شبکه سوم سیما پخش شده است. البته این گفتارها بخشی از این برنامه‌هاست که ارتباط مستقیمی با فتنه ۸۸ داشته‌اند. متن این برنامه‌ها بدون کمترین ویراستاری محتوایی آورده شده و هر جایی که توضیحی لازم بوده در پانوشت آورده شده است.

اینجا فتنه‌ای رخ داده است کتابی درباره فتنه سال ۱۳۸۸ نوشته محمدحسن روزی‌طلب است.

سه روز بعد از برگزاری انتخابات و در حالی که شهر تهران در آتش راهپیمایی سکوت می‌سوخت اولین برنامه ایران ۸۸ روی آنتن رفت و علی مطهری، که در مخالفت با پیروز انتخابات شهره بود، اظهار کرد در کشور فتنه‌ای رخ داده است! او فتنه را نیز معنا کرد. گفت فتنه جایی است که حق و باطل با هم مخلوط می‌شود و تشخیص حق از باطل مشکل! پس روشنگری لازم است.

چندی بعد با سرد شدن ابزار «اردوکشی خیابانی برای تحمیل مصلحت به رهبری» فریاد «این عمار» ولی‌فقیه شنیده می‌شد. نخبگان محل این درخواست بودند؛ اما «نخبگان دائم التلویزیون!» یا حاضر به سخن گفتن نبودند یا حرف جدیدی برای گفتن نداشتند. این دو پدیده وقتی با واقعه سهمگین عاشورای ۸۸ تلاقی پیدا کرد موجب شد ابتدا مناظره‌ها و بعد برنامه‌های دیروز امروز فردا مسلسل‌وار روی آنتن برود.

نسل اول برنامه دیروز امروز فردا دو خاصیت ویژه داشت؛ یکی اینکه شخصیت‌های جدیدی را به تلویزیون کشاند و اتفاقاً همین بداعت شخصیت‌ها بود که توجهات را جلب کرد، دوم اینکه سخنان این شخصیت‌ها صریح بود و انگار سخنان دوپهلو را پشت در استودیو جا گذاشته بودند!

مشخصات

 • شابک:

  9786001758256

 • تعداد صفحه:

  874

 • سال انتشار شمسی:

  1393

 • نویسنده:

  محمدحسن روزی‌طلب،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد