یادداشت‌هاى سفر صیاد شیرازى

ماموریت‌های میدانی هیات معارف جنگ، شهید سپهبد علی صیاد شیرازی ۱۳۷۴ - ۱۳۷۷
کتاب یادداشت های سفر ماموریتهای میدانی هیات معارف جنگ، شهید سپهبد علی صیاد شیرازی 1374 - 1377 اثر محسن کاظمی انتشارات سوره مهر ‌«یادداشت های سفر شهید صیاد شیرازی» عنوان کتابی است به قلم محسن کاظمی از..ادامه
 • قیمت: 55,000 تومان
  + -

توضیحات و مشخصات

کتاب یادداشت های سفر ماموریتهای میدانی هیات معارف جنگ، شهید سپهبد علی صیاد شیرازی 1374 – 1377 اثر محسن کاظمی انتشارات سوره مهر

‌«یادداشت های سفر شهید صیاد شیرازی» عنوان کتابی است به قلم محسن کاظمی از نویسندگان و پژوهشگران تاریخ معاصر. موضوع کتاب مربوط به مأموریت های میدانی و تحقیقاتی هیئت معارف جنگ است که مسئولیت آن را شهید صیاد شیرازی بر عهده داشت.

شهید صیاد شیرازی هیچ گاه جنگ را پایان بخش فعالیت های خود نمی دید. از این رو در سال 1373، برای انتقال دانش و تجربیات جبهه و جنگش در دانشگاه افسری امام علی (ع) مشغول تدریس شد و سپس هیئتی را با عنوان «معارف جنگ» ایجاد کرد تا خاطرات رزمندگان را از مأموریت های میدانی و پژوهشی، مناطق عملیاتی و عوارض باقیمانده از جبهه های جنگ، ضبط و ثبت صوتی و تصویری کند تا در تهران تکمیل و مدون شوند.

محسن کاظمی در این مجال، در سال 1374، فرصت یافت تا به عنوان وقایع نگار سفرهای میدانی با این هیئت پیوند بخورد و در 9 سفرمیدانی، حوادث را به صورت لحظه به لحظه به ثبت برساند.

او علاوه بر این، با تیزبینی های خود تمام فعالیت ها، سخنرانی ها، گفتارها، خاطرات، روش های مدیریتی و حتی مناجات شبانه شهید صیاد شیرازی را ثبت کرد تا بعدها اثری که عرضه می کند، بر محور شخصیت شهید شیرازی استوار باشد.

این یادداشت ها مربوط به مأموریت های میدانی و تحقیقاتی این گروه و باهدف ثبت دقیق برخی از وقایع جنگ ایران و عراق است. نویسنده به عنوان وقایع نگار در این سفرهای میدانی از کردستان تا خوزستان همراه این گروه بوده و علاوه بر ثبت خاطرات همراهان شهید صیاد شیرازی و عده ای از امرای ارتش ایران در مواردی نیز به ابعاد شخصیت تیمسار صیاد شیرازی پرداخته است.

بازدید از جاده سنندج، قروه، روستای صلوات آباد، دهگلان، توضیحات تیمسار صیاد درباره عملیات محاصره پادگان سنندج، عملیات گردنه صلوات آباد و توضیحات دیگر سرداران، بازدید از اشنویه، بوکان، میاندوآب و سقز و توضیحات تیمسار صیاد درباره پاک سازی این مناطق از دست ضدانقلاب، بازدید از مناطق عملیاتی طریق القدس، چگونگی طرح ریزی عملیات و شرح قرارگاه ها و تشکیل آن ها از بخش های این کتاب اند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

مشخصات

 • شابک:

  9789644715433

 • قطع:

  رقعی

 • تعداد صفحه:

  309

 • نویسنده:

  محسن کاظمی،

پدیدآورندگان

 • محسن کاظمی

  نویسنده یا مولف کتاب یادداشت‌هاى سفر صیاد شیرازى

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد