عقاب علیه شیر

بررسی پیامدهای حمله احتمالی آمریکا با ایران
«عقاب علیه شیر» نوشتهٔ یعقوب توکلی در انتشارات سوره مهر چاپ شده است. این کتاب به شرح مسئلهٔ احتمال حملهٔ آمریکا به ایران و مسائل مرتبط با این احتمال می‌پردازد. بررسی و مطالعه سوابق و نتایج ناشی از اتف..ادامه
 • قیمت: 60,000 تومان
  + -

توضیحات و مشخصات

«عقاب علیه شیر» نوشتهٔ یعقوب توکلی در انتشارات سوره مهر چاپ شده است. این کتاب به شرح مسئلهٔ احتمال حملهٔ آمریکا به ایران و مسائل مرتبط با این احتمال می‌پردازد. بررسی و مطالعه سوابق و نتایج ناشی از اتفاقات منطقه خاورمیانه و مسائل بین‌المللی و روند تحولات در عرصهٔ اقتصاد، فرهنگ، و سیاست خود گواه این است که مسئله‌ای بس عمیق‌تر از کشمکش هسته‌ای در میان است.

بریده‌ای از کتاب عقاب علیه شیر

ما باید فرض را بر این بگیریم که دشمن ما به اقدامی سریع دست خواهد زد، و در صورت غفلت، ما دچار یک انفعال، بحران، و مشکل حاد خواهیم شد؛ چون در جنگ سرعت عمل بسیار مهم است؛ یعنی اینچنین نیست که به ما فرصت تغییر موقعیت را بدهند. ممکن است برخی از سیاسیون چنین تصوری داشته باشند؛ اما کسانی که دارای تفکر نظامی هستند و جنگسالارانه میخواهند جهان را اداره و بر آن سیطره پیدا کنند، به‌هیچ‌وجه این گونه فکر نمی‌کنند. آنها به عملیاتی بسیار سریع و دسترسی به اهداف با سرعت هر چه بیشتر فکر می‌کنند. به همین جهت عموم کشورهایی که اهداف اشغالگرانه و تجاوزگرانه دارند، همیشه نیروهایی با قدرت واکنش سریع داشتند. نمونه‌های تاریخی از این دست فراوان‌اند. در گذشته از اسبان تیزرو و جنگاورانی چابک استفاده می‌کردند، تا بتوانند ضربات نظامی سهمگین‌تری را بر دشمنان خویش وارد کنند. زمانی که امریکایی‌ها به دنبال اهداف خودشان بودند، اولین نیرویی که به عراق فرستادند، نیروی واکنش سریع بود. بنابراین، ما باید خود را برای روبه‌رو شدن با این واقعیت آماده کنیم، که امریکا به گونه‌ای وارد نبرد با ایران خواهد شد، که ما فرصت نکنیم نیروهای خودمان را بسیج کنیم.

مشخصات

 • شابک:

  9789645065278

 • تعداد صفحه:

  324

 • سال انتشار شمسی:

  1393

 • نویسنده:

  یعقوب توکلی،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد