هیچ کس سرباز به دنیا نمی‌آید

این فیلم نامه در سال 1382 نوشته شده است که رویدادهای خرمشهر در مقطعی از سال 1359 به تصویر می کشد در ضمن حوادث تلخی از درگیری های نیروهای عراقی با رزمندگان ایرانی را بیان می کند. فیلمنامه هیچ کس سرباز..ادامه

توضیحات و مشخصات

این فیلم نامه در سال 1382 نوشته شده است که رویدادهای خرمشهر در مقطعی از سال 1359 به تصویر می کشد در ضمن حوادث تلخی از درگیری های نیروهای عراقی با رزمندگان ایرانی را بیان می کند. فیلمنامه هیچ کس سرباز به دنیا نمی آید قرار بود به صورت سریالی پنجاه و چهار قسمتی بر […]

این فیلم نامه در سال 1382 نوشته شده است که رویدادهای خرمشهر در مقطعی از سال 1359 به تصویر می کشد در ضمن حوادث تلخی از درگیری های نیروهای عراقی با رزمندگان ایرانی را بیان می کند.

فیلمنامه هیچ کس سرباز به دنیا نمی آید قرار بود به صورت سریالی پنجاه و چهار قسمتی بر روی آنتن شبکه سه سیما برود که متاسفانه مرگ زود هنگام رسول ملاقلی پور اجازه تحقق این امر را نداد اما اکنون به همت نشر سوره مهر فیلمنامه این طرح ناکام تلویزیونی منتشر شده است. این متن روایتگر روزهای سقوط و آزادی خرمشهر است. این فیلمنامه همانند سایر کارهای مرحوم رسول ملاقلی پور؛ سرشار از نوآوری، خلاقیت و تصویرآفرینی های بدیع است.

او با این فیلمنامه قصد داشته که بر خلاف فیلم های دیگر حوزه دفاع مقدس، دوربین را به آن سوی خاکریز ببرد و از حال و هوای سربازان دشمن و بی رحمی های فرماندهان عراقی سخن گوید. همواره دوربین هنرمندان ایرانی در این سوی جنگ بوده است و اگر هم به سوی عراق می رفته فاقد پرادخت مناسب و روشنگر بوده است اما مرحوم ملاقلی پور با این فیلمنامه قصد داشت مخاطبان خود را به شیوه ای بدیع و موشکافانه با نگاه نظامیان عراقی نسبت به ایران و ایرانی آشنا کند.«هیچ کس سرباز به دنیا نمی آید» حوادث تلخی از درگیری های عراقی ها با رزمندگان ایرانی را نیز بیان می کند که بستر مناسبی برای خلق رویدادهای شگفت انگیز و حماسه آفرین از سوی نیروهای ایرانی در دفاع از سرزمین و ارزش های اسلامی را فراهم ساخته است. ملاقلی پور در این فیلمنامه، فرماندهان ارشد نیروهای دشمن را در برابر واقعیت های انکار ناپذیر از دفاع مقدس سربازان ایرانی، به اعترافی تلخ وادار می کند.

مشخصات

  • قطع:

    رقعی

  • تعداد صفحه:

    96

  • نویسنده:

    رسول ملاقلی‌پور،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد