نساجی سنتی ایران

کتاب حاضر پژوهشی است دربارة نساجی سنتی ایران که حسین یاوری پژوهشگر حوزة صنایع سنتی ایران آن را در 132 صفحه و 9 فصل و سه ضمیمه تهیه و تدوین نموده است. فصل اول کتاب به مروری برپیشینة نساجی سنتی ایران و ..ادامه

توضیحات و مشخصات

کتاب حاضر پژوهشی است دربارة نساجی سنتی ایران که حسین یاوری پژوهشگر حوزة صنایع سنتی ایران آن را در 132 صفحه و 9 فصل و سه ضمیمه تهیه و تدوین نموده است. فصل اول کتاب به مروری برپیشینة نساجی سنتی ایران و سیر تحول و تطور دستگاه‌های بافندگی اختصاص دارد .

نویسنده با توجه به تحقیقات و پژوهش ‏هاى مستمرى که ‏طى سالیان طولانى خدمت در سازمان صنایع دستى ایران و تدریس در رشته‏ هاى صنایع دستى و طراحى چاپ پارچه داشته ‏است کوشیده تا این کتاب را براى استفاده علاقمندان ارائه نماید.کتاب از یک فصل و مقدمه و 9 فصل و 3 ضمیمه (اطلاعاتى در مورد نخ، ریسندگى و پشم) و کتاب نامه در انتهاى کتاب تشکیل شده است.9 فصل متن با عناوین زیر تدوین گردیده است. «مرورى بر پیشینه ‏ى نساجى سنتى ایران و سیر تحول و تطور دستگاههاى‏ بافندگى»، «الیاف‏ شناسى»، «مختصرى درباره‏ ى حلاجى و ریسندگى»، «بررسى ویژگى ‏هاى پارچه‏ هاى دستباف ایرانى ازگذشته تاکنون و سیر تطور آن»، «آشنایى با مهم‏ترین پارچه‏ هاى‏ دستباف ایرانى». این کتاب توسط پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامى تدوین وبا جلد شمیز منتشر شده است.

مشخصات

 • شابک:

  9780344716324

 • قطع:

  رقعی

 • تعداد صفحه:

  128

 • نویسنده:

  حسین یاوری،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد