بیداری اسلامی

مبانی، زمینه‌ها و پیامدهای ژئوپلیتیک
«بیداری اسلامی» اصطلاحی است که به طور خاص با وقوع خیزش‏ ها و انقلاب‏ ها در جهان عرب در ادبیات سیاسی منطقه ‏‏ای و بین ‏المللی رواج و گسترش یافته است. نگاه به پدیدۀ «بیداری اسلامی» به شکل چندوجهی و پ..ادامه
 • قیمت: 139,000 تومان
  + -

توضیحات و مشخصات

«بیداری اسلامی» اصطلاحی است که به طور خاص با وقوع خیزش‏ ها و انقلاب‏ ها در جهان عرب در ادبیات سیاسی منطقه ‏‏ای و بین ‏المللی رواج و گسترش یافته است. نگاه به پدیدۀ «بیداری اسلامی» به شکل چندوجهی و پیوسته با حوادث دیگر و نقش کشورهای اروپایی، امریکا، و رژیم صهیونیستی در مقابله با […]

«بیداری اسلامی» اصطلاحی است که به طور خاص با وقوع خیزش‏ ها و انقلاب‏ ها در جهان عرب در ادبیات سیاسی منطقه ‏‏ای و بین ‏المللی رواج و گسترش یافته است.

نگاه به پدیدۀ «بیداری اسلامی» به شکل چندوجهی و پیوسته با حوادث دیگر و نقش کشورهای اروپایی، امریکا، و رژیم صهیونیستی در مقابله با آن‏ها و تأثیر حضور مردمی و نیز عامل تأثیرگذار باورها و هویت‏ گرایی اسلامی و سایر عوامل در آغاز و شتاب‏ گیری این حرکت و تحولات مؤثر بوده ‏اند و پرداختن به آن به شکل علمی و در قالب کتاب در ایران به شکلی منسجم و هدفمند رواج نیافته است.

این کتاب منطبق با نظریه انقلاب دینی و بیداری اسلامی می‌باشد و در عین حال تلاش شده است به شکل علمی به بحث جنبش‌های اسلامی و هویت‌گرایی اسلامی و الگوپذیری آنها از انقلاب اسلامی ایران و نیز روند خیزش‌های مردمی و انقلاب‌ها در خاورمیانه و شمال‌ آفریقا پرداخته شود.

مشخصات

 • شابک:

  9786001754364

 • قطع:

  رقعی

 • تعداد صفحه:

  407

 • سال انتشار شمسی:

  1391

 • نویسنده:

  علی اسماعیلی،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد