دین و سینما

کتاب دین و سینما نوشته محمد مددپور است. نویسنذه در کتاب دین و سینما سعی کرده است تا رابطه دین را با سینما بررسی کند و در این بررسی به مسائلی مانند مبانی صوری و معنوی سینمای دینی، حکمت معنوی سینما، توه..ادامه
  • قیمت: 45,000 تومان

    ناموجود

توضیحات و مشخصات

کتاب دین و سینما نوشته محمد مددپور است. نویسنذه در کتاب دین و سینما سعی کرده است تا رابطه دین را با سینما بررسی کند و در این بررسی به مسائلی مانند مبانی صوری و معنوی سینمای دینی، حکمت معنوی سینما، توهم شبه فلسفی یا تحلیل سینمایی و مواردی از این دست بپردازد.

هنر حاصل نسبيت بی‌‌واسطه با عامل و آدم و مبدأ عامل و آدم است، و به عبارت ديگر اثر هنری در نسبت بی‌واسطه آدمي با وجود موجود ظهور ا اين نسبت دو وجه يا دو ساحت ديگر دارد: اول ساحت ادراكات حسي و فوق حسی بشری و ديگر زبان و بيان هنری كه صورت‌های خيالی يا ایماژها است.

نویسنده در این کتاب توانسته است مخاطب علاقه‌مند به مباحث دینی و عرفانی را با سینمایی که راوی این مباحث باشد، آشنا کند. او با بررسی وضعیت هنر در زمانه، به سراغ سینما و هنر هفتم می‌رود و به نقد آن می‌نشیند. او با شناخت بسیار دقیق از لایه‌های فکری دین و مذهب، مرعوب هر فیلمی که منتسب به سینمای دینی بوده، نشده است و برای آن که فیلمی را در چنین گونه‌ای قرار دهد، آن را از فیلترهای متعددی ‌گذرانده است.

او در این کتاب به بیان ضروریاتی می‌پردازد که برای تحقق سینمای دینی لازم بوده و اساسا تشریح می‌کند که ارتباط سینما با دین چگونه رابطه‌ای است.

مشخصات

  • شابک:

    9780245064357

  • نویسنده:

    محمد مددپور،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد