حکمت، هنر، زیبایی و عناصر نمایشی قصه یوسف (ع) در قرآن کریم

چگونه می توان در حوزه هنرهای نمایشی، قرآن کریم را دستمایه خلق اثر قرار داد و از داستان های حکمت آمیز قرآنی بهره برد؟ اصلا آیا موضوعات و داستان های قرآن ظرفیت های نمایشی دارند و می شود از آن ها در تئات..ادامه
 • قیمت: 50,000 تومان
  + -

توضیحات و مشخصات

چگونه می توان در حوزه هنرهای نمایشی، قرآن کریم را دستمایه خلق اثر قرار داد و از داستان های حکمت آمیز قرآنی بهره برد؟ اصلا آیا موضوعات و داستان های قرآن ظرفیت های نمایشی دارند و می شود از آن ها در تئاتر استفاده کرد؟ چگونه می توان داستانی قرآنی چون حضرت یوسف (ع) را […]

چگونه می توان در حوزه هنرهای نمایشی، قرآن کریم را دستمایه خلق اثر قرار داد و از داستان های حکمت آمیز قرآنی بهره برد؟ اصلا آیا موضوعات و داستان های قرآن ظرفیت های نمایشی دارند و می شود از آن ها در تئاتر استفاده کرد؟ چگونه می توان داستانی قرآنی چون حضرت یوسف (ع) را در ساختار درام هضم کرد و جلوه های دراماتیک به آن بخشید؟ این گونه سئوالات، همواره دغدغه ذهنی نویسندگان و هنرمندانی بوده که خواسته اند از قرآن به عنوان گوهر و منبعی پر ارزش در تئاتر استفاده کنند. محمدعلی خبری با نگارش کتاب حکمت، زیبایی، و عناصر نمایشی قصه یوسف (ع) در قرآن کریم، قدمی در این راه برداشته است.
خبری در این کتاب، داستان حضرت یوسف را از زاویه نمایشی مورد بررسی قرار داده و سعی کرده که جلوه های دراماتیک این داستان را نمایان کند. در واقع، هدف اصلی نویسنده این بوده که داستان های قرآن مجید و عوامل شکل گیری حکمت هنر اسلامی و چگونگی استفاده از این نگرش به داستان های قرآن را به مخاطبانش بشناساند.
نویسنده کتاب با علم بر این که همواره الهام درام نویسان و نمایشنامه نویسان یا از طریق قصه ها و داستان ها و یا از طریق منابع مکتوب و یا غیرمکتوب بوده، خواسته تا راهکاری را برای نویسندگان ارایه دهد تا آنها را با یکی دیگر از جلوه های قرآن کریم که همان قصه گویی است، آشنا کند.

مشخصات

 • شابک:

  9789645065605

 • قطع:

  رقعی

 • تعداد صفحه:

  272

 • سال انتشار شمسی:

  1387

 • نویسنده:

  محمدعلی خبری،

پدیدآورندگان

 • محمدعلی خبری

  نویسنده یا مولف کتاب حکمت، هنر، زیبایی و عناصر نمایشی قصه یوسف (ع) در قرآن کریم

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد