اردیبهشتی دیگر

خاطرات فرار عبدالمجید خزائی از زندان سلیمانیه عراق
عبدالمجید خزایی به دست یک گروهک ضد انقلاب اسیر می‌شود. او را به عراقی‌ها تحویل می‌دهند و یک سال در زندان‌های سلیمانیه اسارت می‌کشد. اما پس از یک سال راه فراری می‌یابد و به کمک کردهای عراقی به کشور باز..ادامه
 • قیمت: 23,000 تومان
  + -

توضیحات و مشخصات

عبدالمجید خزایی به دست یک گروهک ضد انقلاب اسیر می‌شود. او را به عراقی‌ها تحویل می‌دهند و یک سال در زندان‌های سلیمانیه اسارت می‌کشد. اما پس از یک سال راه فراری می‌یابد و به کمک کردهای عراقی به کشور بازمی‌گردد. این اثر خاطرات خزایی از دوران اسارت و داستان چگونگی فرارش به ایران است.

«اردیبهشتی دیگر» درباره اتفاقاتی است که بعد از انقلاب و طی ناآرامی‌های مرزهای غربی ایران برای عبدالمجید خزایی یکی از نیروهای ژاندارمری مرزی کرمانشاه رخ داده ‌است. او قبل از این‌که جنگ ایران و عراق به‌طور رسمی شروع شود، توسط گروهک‌های ضدانقلاب اسیر و به نیروهای عراقی تحویل داده شد. اما پس از یک‌سال اسارت در زندان سلیمانیه عراق، موفق به فرار شده و به کمک کردهای ایرانی، به کشور برگشت. کتاب با مقدمه‌ای کوتاه از سال‌های کودکی خزایی شروع شده ‌است و سپس وارد خاطرات مربوط به خدمت او در ارتش می‌شود. بعد از این قسمت هم خاطرات اسیر شدنش به‌دست گروهک‌ها روایت شده ‌است. «کودکی و نوجوانی»، «استخدام در نظام»، «آغاز جنگ و اسارت»، «روزهای سخت اسارت»، «فرار از زندان»، «بازگشت به وطن» و بخش مربوط به عکس‌ها و تصاویر، فصل‌های مختلف این کتاب خوشخوان را تشکیل می‌دهند. داستان فرار خزایی جذابیت زیادی دارد و خواندنش برای مخاطب، حاوی این نکته خواهد بود که داستان‌های فرار از زندان مختص تولیدات ادبی یا سینمایی نیست. خزایی در خاطراتش به کندن دیوار زندان و خراب شدن نقشه فرارش اشاره می‌کند. اما بخش هیجان‌انگیز کتاب مربوط به فصل پنجم و فرار خزایی است. «اردیبهشتی دیگر» فصلی تازه در ادبیات شفاهی دفاع مقدس است و خواننده را تا آخرین سطر کتاب با خود همراه می‌کند.

مشخصات

 • شابک:

  9789645069870

 • تعداد صفحه:

  96

 • سال انتشار شمسی:

  1399

 • نویسنده:

  مهناز فتاحی،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد