ورود

عقاب صحرا

نویسنده: عباس اکبری ، تبسم آتشین جان ، فرزانه سالاریه

فیلمنامه حاضر که در 112 صحنه کوتاه تنظیم شده، یک ‏روایت تاریخى از دوران صدراسلام است. نویسنده کوشیده با تمرکزبر کشمکش پر حادثه یک کافر (ابن شبیه) و یک مسلمان (ابوبصیر)در یک ماجراى عاشقانه که...

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 0-202-506-964

تعداد صفحات 92

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

یک‏ روایت تاریخى از دوران صدراسلام است. نویسنده کوشیده با تمرکز بر کشمکش پر حادثه یک کافر (ابن شبیه) و یک مسلمان (ابوبصیر)در یک ماجراى عاشقانه که هدفش پیوند با دخترى تازه مسلمان(کلثوم) است، به اتفاقات تاریخى آن دوره مثل صلح حدیبیه، بعدتازه‏اى ببخشد. بیست ماه پس از انعقاد «صلح حدیبیه» میان مسلمین و کفار، کلثوم‏و ابوبصیر قرار مى‏گذارند که از دست پدر کلثوم که وى را مجبور به‏ازدواج با ابن شبیه مى‏کرد، فرار کرده و نزد حضرت رسول (ص) درمدینه بروند. در شب موعود، ابوبصیر مورد هجوم ابن شبیه و افرادش ‏قرار مى‏گیرد، در این درگیرى یکى از مهاجمان کشته شده و ابوبصیراسیر مى‏شود. ابوبصیر از زندان فرار مى‏کند و به مدینه مى‏رود. اماپیامبر به خاطر تعهدش با کفار، نمى‏تواند او را بپذیرد. ابوبصیر دربیابانى همراه با فرد دیگرى به نام ابن سهیل راه را بر کاروان‏هاى‏کفار مى‏بندد و کم کم شمار مسلمینى که به آن‏ها مى‏پیوندند زیادمى‏شود. از طرفى کلثوم که از دست ابن شبیه فرار کرده بود، دوباره‏اسیر وى مى ‏شود و مورد شکنجه او قرار مى‏ گیرد. در پایان ابوبصیر وابن سهیل به کمک او مى‏ آیند. ابوبصیر و کلثوم معجزه ‏آسا نجات‏ مى‏ یابند و ابن شبیه کشته مى‏ شود.

نویسنده

عباس اکبری

زندگینامه عباس اکبری نویسنده فیلمنامه عقاب صحرا است. این کتاب یک‏ روایت تاریخى از دوران صدراسلام است. نویسنده کوشیده با تمرکز بر کشمکش پر حادثه یک کافر (ابن شبیه) و یک مسلمان (ابوبصیر)در یک ماجراى عاشقانه که هدفش پیوند با دخترى تازه مسلمان(کلثوم) است، به اتفاقات تاریخى آن دوره مثل صلح حدیبیه، بعدتازه‏اى ببخشد.  

نویسنده

تبسم آتشین جان

زندگینامه

تبسم آتشین جان نویسنده و مدیر نشر حوض نقره است.

کتاب های مرتبط
کوچه نقاش ها

راحله صبوری

دختر شینا

بهناز ضرابی زاده

یکی از این روزها به بلوغ رسیدم

مهدی عقابی

راز نگین سرخ

عصرهای کریسکان

چراغ های روشن شهر

جشن حنابندان

محمدحسین قدمی

وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام

ضربت متقابل

فرنگیس

مهناز فتاحی

نماد ها

دانلود اپلیکیشن

ما را دنبال کنید +

آدرس : خیابان حافظ، خیابان رشت ،پلاک 23، صندوق پستی 1144/15815

تماس با پشتیبانی 66460993 021 (ساعت 9 الی 18)
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت انتشارات سوره مهر می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.