ورود

تجلی معنا در هنر اسلامی

نویسنده: اکرم قیطاسی

کتاب تجلی معنا در هنر اسلامی را جاناتان بلوم ، شیلا بلر ، کارل جی دوری ، ریچارد جی دوری ، ریچارد اتینگهاوسن ، اولگ گرابر به نگارش در آورده اند و اکرم قیطاسی هم آن را ترجمه کرده است .

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 978-964-506-829-3

تعداد صفحات 240

نوبت چاپ چاپ اول / ١٣٨٩

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

کتاب تجلی معنا در هنر اسلامی را جاناتان بلوم ، شیلا بلر ، کارل جی دوری ، ریچارد جی دوری ، ریچارد اتینگهاوسن ، اولگ گرابر به نگارش در آورده اند و اکرم قیطاسی هم آن را ترجمه کرده است . در این کتاب تاریخ اسلامی را به سه دوره تقسیم بندی کرده اند . دوره اول ریشه های اسلام و ظهور جوامع اسلامی را تا سال 900 میلادی در بر می گیرد. طی این دوره ، بیشتر سرزمین های اسلامی تحت فرمانبرداری یک خلافت واحد که در عربستان ، سوریه یا عراق حکومت می کردند یک پارچه بودند. دوره دوم ، فروپاشی خلافت در قرن دهم و ظهور قدرت های منطقه ای متعددی را با سنت های هنری مشخصی در برمی گیرد. در دوره سوم ، بیشتر سرزمین های اسلامی تحت فرمان برداری حکومت یکی از ابرقدرت های عظیم امپراتوری قرار داشتند. این کتاب یک بیان روایی است که به بسیاری از جنبه های مهم فرهنگ اسلامی می پردازد ، به ویژه جنبه هایی که به طور بصری در معماری و دیگر هنرها جلوه می کنند.در هر فصل یک چارچوب تاریخی تقریبی را در نظر داریم که نویسنده های متفاوتی آن را اجرا کرده اند

نویسنده

اکرم قیطاسی

زندگینامه

اکرم قیطاسی کارشناسی را در رشتۀ مترجمی زبان انگلیسی و مدرک کارشناسیارشد را در رشته آموزش زبان انگلیسی گرفته است. خود را مترجم و مدرس می‌داند. او کار ترجمه را از ترجمۀ مقالاتی در روزنامه‌ها و مجلاتی چون روزنامۀ همشهری و مجلات گلستانه - موزه‌ها و هنرهای تجسمی شروع کرده است. همزمان نیز در مؤسسات به تدریس زبان انگلیسی مشغول شد . بعد از آشنایی با مقولۀ روان‌شناسی و کتاب‌های روان‌شناسی و تربیتی انتشارات صابرین، چند کتاب در این زمینه ترجمه کرده‌ است.

 

 

کتاب های مرتبط
کالک های خاکی

اتمام موجودی انبار
زندان الرشید

عصرهای کریسکان

پایی که جا ماند

سید ناصر حسینی پور

دختر شینا

بهناز ضرابی زاده

مربع های قرمز

زینب عرفانیان

وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام

ضربت متقابل

چراغ های روشن شهر