موسیقی نمناک باران

مجموعه شعر
کتاب موسیقی نمناک باران به قلم محمد امین‌پور، مجموعه غزلیات کوتاه و بلندی است که با مضامین عاشقانه و عارفانه خود، شما را به سرعت جذب می‌کند. این اشعار که لحنی گیرا و روان و زبانی ساده و دلنشین دارند، ..ادامه
 • قیمت: 8,000 تومان
  + -

توضیحات و مشخصات

کتاب موسیقی نمناک باران به قلم محمد امین‌پور، مجموعه غزلیات کوتاه و بلندی است که با مضامین عاشقانه و عارفانه خود، شما را به سرعت جذب می‌کند. این اشعار که لحنی گیرا و روان و زبانی ساده و دلنشین دارند، از دوران نوجوانی تا جوانی شاعر سروده شده‌اند.

از ویژگی‌های شاعرانگی محمد امین پور می‌توان نزدیکی به زبان مرسوم، سادگی در بیان، درک نیازهای جامعه و توجه به آرمان‌های انسانی در کنار عشق ورزیدن به صلح و برابری و عدالت را نام برد. این مجموعه اشعار بیان و زبانی پخته و عناوینی بسیار شاعرانه و زیبا دارند.

تصویرهایی که در اشعار به کار برده شده، صمیمی و ساده هستند و این دو ویژگی در اشعاری مانند فقط تو، بهانه بودن، یک نظر مانند خورشید و … به چشم می‌خورد. آنچه که در این مجموعه شعر بیشتر خود را نشان می‌دهد، سیلان تفکر و اندیشه است و این موضوع موجب می‌گردد که شاعر برای ابراز ذهنیات خود، در برخی موارد وزن را بشکند و به قوانین سخت شعر بی‌اعتنا باشد.

مضامین احساسی – توصیفی، مذهبی، عاشقانه و عارفانه در اشعار این کتاب دیده می‌شود و شاعر در قالب‌های غزل، دوبیتی، مثنوی، رباعی و نیمایی شعرهای خود را سروده است. این مجموعه شعر منتخبی از اشعار او از سن 13 سالگی تا 20 سالگی به شمار می‌رود.

بریده‌ای از کتاب موسیقی نمناک باران

تا رفته‌ای از باغ، من برگ پاییزم تا باد می‌خواند، بر خاک می‌ریزم تا رفته‌ای چون ماه، در یک شب ناگاه من مثلِ مِه در کوه، سرد و غم‌انگیزم تو مثل پَر نازی، چون شب پُر از رازی من ذره‌ای ریزم، با خود گلاویزم تو رقص مهتابی، من شام تاریکم تو عشوۀ آبی، من عشق جالیزم تا رفته‌ای شعرم، زندان تنهایی‌ست زندان مرا فرسود، بگذار بگریزم

مشخصات

 • قطع:

  رقعی

 • تعداد صفحه:

  128

 • نویسنده:

  محمد امین‌پور،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد