شاید دستمان به ماه برسد

کتاب شاید دستمان به ماه برسد اثر جمعی از نویسندگان انتشارات سوره مهر ‌مجموعه، کتاب حاضر حاوی چهارده داستان است که توسط تعدادی از جوانان کرج نوشته شده است. مضامین موضوعی داستان ها به شرح ذیل می باشد: ..ادامه

توضیحات و مشخصات

کتاب شاید دستمان به ماه برسد اثر جمعی از نویسندگان انتشارات سوره مهر

‌مجموعه، کتاب حاضر حاوی چهارده داستان است که توسط تعدادی از جوانان کرج نوشته شده است. مضامین موضوعی داستان ها به شرح ذیل می باشد:

نگاه نو به روزمرگی آدم های شهری بدون درگیر شدن در بازی های فرمی و پیچیدگی های زبانی، ویژگی مشترک داستانهای کتاب است. مجموعه داستان «شاید دستمان به ماه برسد» با دو داستان از آتی جان افشان به نام های «سفر» و «صندلی خالی» آغاز می شود که هردو نگاه زنانه ای به موضوعاتشان یعنی مرگ و تنهایی دارند. فاطمه دهقان نیری، نویسنده دو داستان بعدی یعنی «دوکبوترسفید» و «سنگ بلورین»، تزلزل روابط زن و مرد را دستمایه آثارش قرار داده است. زن ها در داستان های او در مهی از حسرت و رویا زندگی می کنند.

سه داستان دیگر مجموعه نیز اگرچه برمحوریت دنیای زنانه شکل می گیرند، اما به لحاظ فرم، زبان و نوع نگاه نویسنده با داستان های قبلی متفاوتند. شیوا رمضانی نویسنده داستان های «لیست خرید روزانه»، «صید قزل آلا» و «سلول شماره بیست و هشت» گاه از مرزهای فضاسازی رئال عبور می کند و داستانش را در حال و هوایی کاملا سورئالیستی روایت می کند. در این زمینه ماجرای مردی که به ماهی بدل می شود در قصه «صید قزل آلا» اوج بیان سورئالیستی نویسنده به شمار می رود. البته مسخ و استحاله مرد ها در داستان های او را می توان در تبدیل شدن پدر خانواده به بادکنک در قصه «لیست خرید روزانه» نیز مشاهده کرد. خسرو عباسی خودلان، میلاد صادقی، محبوبه طالبی امیری، بهناز قره داغی و سارا مقدم از دیگر نویسندگان این مجموعه هستند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

مشخصات

  • شابک:

    9789645064493

  • قطع:

    رقعی

  • تعداد صفحه:

    92

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد