کویت در روزهای اشغال

کتاب « کویت در روزهای اشغال » که خاطرات سرگرد محمد هاشم و سروان محمد مطلک از روزهای اشغال کویت است توسط محمد حسن زوار کعبه ترجمه و در دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری تولید شده است. نویسندگان عراقی..ادامه

توضیحات و مشخصات

کتاب « کویت در روزهای اشغال » که خاطرات سرگرد محمد هاشم و سروان محمد مطلک از روزهای اشغال کویت است توسط محمد حسن زوار کعبه ترجمه و در دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری تولید شده است. نویسندگان عراقی با بیان اینکه امام خمینی (ره) پیش بینی کرده بودند که هدف عراق بعد […]

کتاب « کویت در روزهای اشغال » که خاطرات سرگرد محمد هاشم و سروان محمد مطلک از روزهای اشغال کویت است توسط محمد حسن زوار کعبه ترجمه و در دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری تولید شده است.

نویسندگان عراقی با بیان اینکه امام خمینی (ره) پیش بینی کرده بودند که هدف عراق بعد از ایران کویت است، این کتاب را به امام خمینی (ره) تقدیم کرده اند که با شعری از نزار قبانی شروع شده و سپس فصل های اول تا چهارم کتاب آمده است.

سرگرد محمد هاشم با بیان اینکه این کتاب را به همراه سروان محمد مطلک به گونه ای کاملا بی طرفانه نوشته اند گفت: این کتاب خاطرات وافعی از گرفتاری کویتی ها، رمز و راز انگیزه درباره ضمیمه سازی ، مشقات نظامیان ما در کویت و فعالیت هایمان در آنجا را شامل می شود.

وی افزود : تمام مطالب و محورهای یاد شده در این کتاب متضمن اسناد محرمانه از هر حادثه یا قضیه و جرائم و جنایات دهشتناکی است که در کویت به وقوع پیوست.

این دو نظامی عراقی که در جریان اشغال کویت توسط عراق دارای مسئولیت هایی بوده اند این کتاب را چند ماه پس از آزادی کویت نوشته و به گفته خود خواسته اند تا حقایق را آنگونه که بوده است بیان کنند تا بیان این خاطرات کمکی به بشریت باشد.

شیوه اجرای طرح تجاوز، اقدامات پی در پی و بیانیه ها و نشست ها، مواضع اردن و برخی شخصیت ها ، شیوه های سرکشی مردم، تبلیغات در کویت، شیوع واپسگرایی، قطع معامله با دینار کویتی ، نقش زنان در مقاومت کویت، رفتارهای غیر انسانی ، و … از جمله موضوعات مورد توجه در این کتاب است.

مشخصات

  • قطع:

    رقعى

  • تعداد صفحه:

    189

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد