ورود

تکه ای از آسمان

نویسنده: حسین فتاحی

داستانى از مقاطع مختلف زندگى فرمانده تیپ ویژه شهدا،شهید بروجردى، که پس از حضور طولانى در منطقه کردستان ومقابله با ضدانقلاب، به دست ضدانقلاب به شهادت مى‏رسد. ابتداى‏ کتاب در فصلى با عنوان «تکه‏اى از آسمان» به زندگینامه مختصراین فرمانده شهید و حضور وى در فعالیت‏هاى سیاسى قبل ازانقلاب و تشکیل گروه توجیدى سف، حضور فعال در کردستان وتشکیل گروه پیشمرگان کرد مسلمان و شرح شهادت وى در سه راه‏ نقده پرداخته شده است. 10 بخش دیگر کتاب داستان‏هایى اززندگى شهید در ایام دوران قبل و بعد از انقلاب و درگیرى، نیروهاى‏ ضدانقلاب کردستان مى‏باشد که عناوین آنها عبارت است از: سربازکوچک، تعقیب، زندانى، گروه صف، تکه ‏اى از آسمان، سنگ صبور،مسیح کردستان، ظهر عاشورا، چند قدم تا بهشت و پرواز.

ناشر سوره مهر

شمارگان 5000

شابک 8-591-471-964

تعداد صفحات 92

نوبت چاپ سیزدهم

سال چاپ اول

قطع کتاب پالتویی

 

«تکه‌ای از آسمان» سومین کتاب از مجموعه بزرگ قصه فرماندهان است که درباره شهید محمد بروجردی و به قلم حسین فتاحی از چاپ درآمده است. فتاحی به روال مرسوم این مجموعه، ابتدا یک زندگینامه کامل از بروجردی در پیشگاه داستان‌ هایش قرار داده و به جای مرور زندگی سراسر رنج و ملال این سردار بزرگ سپاه اسلام، داستان‌ها را از زمانی آغاز کرده که محمد از سوی یکی از اقوامش مأمور رساندن نوارهای سخنرانی امام خمینی (ره) به نیروهای انقلابی مسجدی در تهران می‌شود.
در حالی که کودکی یتیمانه این سردار، خود ظرفیت‌های داستان‌ نویسی بسیاری دارد و ظلم ارباب در روستا باعث می‌شود خانواده زحمتکش او جلای وطن کنند و به تهران بیایند، اما فتاحی ترجیح می‌دهد برای آنکه بتواند زوایای نزدیک‌تری از زندگی محمد بروجردی را به قلم داستان بیاراید، کودکی‌ها را در همان مقدمه گزارش‌گونه مرور کرده و داستان‌ها را از مقطع ورود به مبازرات سیاسی علیه رژیم آغاز کند. سرباز کوچک، تعقیب، زندانی، گروه صف، تکه‌ای از آسمان، سنگ صبور، مسیح کردستان، ظهر عاشورا، چند قدم تا بهشت و پرواز، عنوان فصول این کتابند که حتی از نامشان می‌شود فهمید داستان مبارزات پرشور این سردار شکوهمند چه جلوه‌هایی در تاریخ این سرزمین دارد و چرا نام او در دفاع مقدس ما تا این اندازه پرآوازه است.

نویسنده

حسین فتاحی

حسین فتاحی:
متولد ١٣٣٦ مترجم و نويسنده کودک و نوجوان
کتاب های نویسنده
روزی که دیر نمی شود
فصل کبوتر
بچه‌های سنگان
مثنوی معنوی - قصه های شیرین ایرانی 3
زندانی قلعه هفت حصار
کودک و توفان
تکه ای از آسمان

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
پنهان زیر باران

سید قاسم یاحسینی

نورالدین پسر ایران

موسی غیور - معصومه سپهری

روزهای بی آینه

گلستان جعفریان

در کمین گل سرخ

محسن مومنی

کوچه نقاش ها

راحله صبوری

اردوگاه اطفال

آن بیست و سه نفر

مربع های قرمز

زینب عرفانیان

وقتی مهتاب گم شد

حمید حسام