ورود

برگزیده اشعار خلیل الله خلیلی

نویسنده: بهروز ثروتی

این کتاب اشعار مختلفی از خلیلی در قالبهای قصیده، غزل، قطعه، مثنوی، چهار پاره، دوبیتی و ترکیب را در برمیگیرد و علاوه برآن مروری کوتاه برزندگی و آثار وی داشته است. اشعار خلیلی سرشار از مضامین میهن دوستی و عشق به مردم فرودست است. سبک عمومی خلیلی در اشعارش سبک خراسانی است و گاه گرایش به سبک عراقی نیز در آنها به چشم می‏خورد.

ناشر سوره مهر

شمارگان 2500

شابک 978-964-506-382-3

تعداد صفحات 288

نوبت چاپ اول

سال چاپ اول

قطع کتاب رقعی

کتاب های دیگر نویسنده

 بهروز ثروتی مولف کتاب « برگزیده اشعار خلیل الله خلیلی» در این کتاب تلاش کرده است تا درخشانترین اشعار شاعر افغانی را انتخاب و در اختیار مخاطبان قرار دهد.این کتاب اشعار مختلفی از خلیلی در قالبهای قصیده، غزل، قطعه، مثنوی، چهار پاره، دوبیتی و ترکیب را در بر میگیرد و علاوه بر آن مروری کوتاه بر زندگی و آثار وی داشته است. اشعار خلیلی سرشار از مضامین میهن دوستی و عشق به مردم فرودست است. سخن او لطف و شیرینی فراوانی دارد و غالباً از اندیشه های نو برخوردار است. سبک عمومی خلیلی در اشعارش سبک خراسانی است و گاه گرایش به سبک عراقی نیز در آنها به چشم می خورد. گزیده متن: به تنگ آمد دلم در سینه، زندان این چنین باید ز طبعم ناله می روید، نیستان این چنین باید انیسم آه و یارم درد و شامم اشک و صبحم خون به خوان زندگی تعظیم مهمان این چنین باید به یک ساغر بنای دین و دنیایم دهی بر باد بنازم چشمت ای ساقی، که طوفان این چنین باید چه سر غلطیده بر خالی، چه دل آغشته در خونی چه تن خسبیده بر خاری، پریشان این چنین باید به غفلت خفت در بستر، ز کوشش رفت بر گردون فرنگی آن چنان باید، مسلمان این چنین باید صفحه 138 لینک خرید نسخه الکترونیکی

نویسنده

بهروز ثروتی

بهروز ثروتی متولد سال 1357 و دارای مدرک کارشناسی ارشد ادبیات فارسی است و سال ها سابقه تدریس ادبیات در مدارس تهران دارد .

سوابق :

برگزیده‌ی تشعار امیرالشعرا خلیل‌الله خلیلی

ویراستار تألیفات دانشگاه عالی دفاع ملی

نظرات
برای این مطلب نظری ثبت نشده است.
کتاب های مرتبط
دختر شینا

بهناز ضرابی زاده

فرنگیس

مهناز فتاحی

پایی که جا ماند

سید ناصر حسینی پور

کتاب دا

سیده اعظم حسینی

کالک های خاکی

زندان الرشید

لشکر خوبان

پنهان زیر باران

سید قاسم یاحسینی

اردوگاه اطفال