چال مورچه

نویسنده در این کتاب با شور و اشتیاق و از منظر شک و تردید یک تمدن از هم گسیخته را مورد نقد و بررسی قرار داده است. «چال مورچه» داستان اعتراض نویسنده ای سفیدپوست است به نابرابری های دنیای رنگین پوستانی ..ادامه
 • قیمت: 19,000 تومان

  ناموجود

توضیحات و مشخصات

نویسنده در این کتاب با شور و اشتیاق و از منظر شک و تردید یک تمدن از هم گسیخته را مورد نقد و بررسی قرار داده است. «چال مورچه» داستان اعتراض نویسنده ای سفیدپوست است به نابرابری های دنیای رنگین پوستانی که حق آزادی و رفاه شان سلب شده است؛ داستانی ازعاطفه انسانی جاری میان […]

نویسنده در این کتاب با شور و اشتیاق و از منظر شک و تردید یک تمدن از هم گسیخته را مورد نقد و بررسی قرار داده است.

«چال مورچه» داستان اعتراض نویسنده ای سفیدپوست است به نابرابری های دنیای رنگین پوستانی که حق آزادی و رفاه شان سلب شده است؛ داستانی ازعاطفه انسانی جاری میان دو کودک سیاه و سفید در فضایی از باورهای اجتماعی که این دوستی را برنمی تابد. اما این عاطفه کودکانه، در سیری تحولی، کم کم به تکامل خویش نزدیک می شود و در طول مسیر چندین ساله اش تا دوران جوانی دو پسر، بر تمام دشمنی ها، کینه ها و مرزبندی ها، برتری می یابد و قاعده ها و قانون ها را زیرپا می گذارد. چرا که کودکان مرزبندی نژادی و قومی نمی شناسند و تعریف دوستی و دشمنی در قاموس آن ها با همه تعاریف رسمی این کلمه تفاوت دارد. به همین خاطر دنیای آن ها که در سنین کودکی رویا ها و بازی های مشترک داشته اند، کمی بعد تر به واقعیت تلخ و وحشتناک «طبقه اجتماعی» و «نژاد» پی می برد و فضایی از دوگانگی را در رابطه میان آن ها شکل می دهد.

دوریس لیسنگ حدود سی سال از عمرش را در آفریقا و در میان سیاهپوستان این سرزمین گذرانده و از نزدیک با درد ها، شادی ها، زخم ها و فریادهای آنان آشنا شده است. به همین خاطر در توصیف روابط میان آدم ها از بعد جامعه شناختی و روان شناختی، بسیارموشکافانه و موفق عمل می کند.
فضای داستان، پیوندی عمیق با محتوای قصه دارد؛ معدنی تاریک و خفقان آور در نقطه ای دورافتاده از آفریقای جنوبی بستر مناسبی برای روایت زندگی آدمهایی است که محکوم به زیستن و نفس کشیدن در این ظلم و بی عدالتی اند.

«چال مورچه» داستانی است با تشبیهات شاعرانه و نثری خواندنی. لسینگ در پایان قصه، قهرمان داستان هایش را وا می دارد که اگرچه پیروزی را تمام و کمال از آن خود کرده اند، اما در تلاشی دشوار، به فهم کامل تری درباره این پیروزی برسند.

مشخصات

 • شابک:

  9789645061966

 • قطع:

  رقعی

 • تعداد صفحه:

  100

 • سال انتشار شمسی:

  1389

 • نویسنده:

  دوریس لسینگ،

 • مترجم:

  ضیاءالدین ترابی،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد