ایرانی خواتین

کتاب ایرانی خواتین، افسانه نگاروں کی منتخب افسانی، ترجمه اردوی گزیده داستان‌های کوتاه زنان نویسنده معاصر ایران است که به انتخاب راضیه تجار و ترجمه احمد شهریار در این مجموعه قرار گرفته‌اند و در انتشارا..ادامه
 • قیمت: 44,000 تومان

  ناموجود

توضیحات و مشخصات

کتاب ایرانی خواتین، افسانه نگاروں کی منتخب افسانی، ترجمه اردوی گزیده داستان‌های کوتاه زنان نویسنده معاصر ایران است که به انتخاب راضیه تجار و ترجمه احمد شهریار در این مجموعه قرار گرفته‌اند و در انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده‌اند.

کتاب ایرانی خواتین، افسانه نگاروں کی منتخب افسانی، ترجمه‌ای به زبان اردو از داستان‌های کوتاه زنان نویسنده معاصر ایرانی است. گردآوری این اثر بر عهده راضیه تجار، ترجمه و ویرایش به زبان اردو بر دوش احمد شهریار و تهیه کتاب زیر نظر مرکز ترجمه حوزه ی هنری انجام شده است.

زبان اُردو (اُردُو یا لشکری) یکی از زبان‌های شاخه هندوآریایی است که بیشتر در جنوب آسیا گفتگو می‌شود. در پاکستان اردو زبان ملی و رسمی است و در هند و برخی از ایالت‌های نیز به رسمیت شناخته شده است.

زبان اردو و فارسی از جمله نزدیک‌ترین زبان‌ها به یکدیگر به شمار می‌روند. اردو را به عنوان گونه معیار فارسی‌ شده زبان هندوستانی می‌شناسند. چراکه اردو و هندی دارای پایه واژگان مشترک هندوآریایی و همانندی‌های واجی و نحوی بسیار هستند. از همین رو است که در گفتار و محاوره برای یکدیگر قابل درک هستند.

زبان اردوی رسمی واژگان ادبی و فنی و برخی ساختارهای دستوری ساده را از فارسی می‌گیرد. علاوه بر این، بیش از نیمی از واژگان (به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم) و بخش عمده دستور زبان و الفبا و شعر خود را از زبان پارسی گرفته‌است.

مشخصات

 • تعداد صفحه:

  190

 • سال انتشار شمسی:

  1397

 • نویسنده:

  راضیه تجار،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد