مبانی نشانه شناسی

تحقیقی در باب مطالعه نشانه‌ها که در آن به توصیفی فراگیر از بعضی مفاهیم کلیدی در نشانه‌شناسی انسانی با تأکید برنشانه شناسی ساختارگرا برای کسانی که مایلند این رشته را در تحلیل‌های متنی به کار گیرند ترجم..ادامه
 • قیمت: 175,000 تومان
  + -

توضیحات و مشخصات

تحقیقی در باب مطالعه نشانه‌ها که در آن به توصیفی فراگیر از بعضی مفاهیم کلیدی در نشانه‌شناسی انسانی با تأکید برنشانه شناسی ساختارگرا برای کسانی که مایلند این رشته را در تحلیل‌های متنی به کار گیرند ترجمه و منتشر شده است.

اغلب کتاب‌هایی که تاکنون درباره نشانه‌شناسی نوشته و یا ترجمه شدند، یک مشکل مشترک دارند؛ متاسفانه بسیار گیج‌کننده و مبهم بوده‌اند و علاقه‌مندان به این موضوع را دچار سردرگمی کرده‌اند. مهدی پارسا به همین دلیل سراغ کتاب دانیل چندلر رفته و با آگاهی از نثر روان و فهم آسانی که کتاب از نشانه‌شناسی ارایه می‌دهد، آن را به فارسی برگردانده است.
نشانه‌شناسی رشته‌ای بسیار گسترده و جامع است و هیچ خوانشی از آن نمی‌تواند ادعای فراگیری و جامعیت داشته باشد؛ از همین رو نویسنده کتاب سعی کرده با ارایه مفاهیم کلیدی این علم و تاکید بر نشانه‌شناسی ساختار‌گرا، درک کلی را از این موضوع به مخاطب ارایه دهد. تاکید نویسنده بر نشانه‌شناسی ساختارگرا باعث شده تا کتاب برای کسانی که می‌خواهند از نشانه‌شناسی در تحلیل‌های متنی استفاده کنند، بسیار مفید باشد. در واقع، این کتاب برای کسانی به نگارش درآمده که دوست دارند نظام‌های نشانه‌ای را بشناسند و بدانند که معنا چگونه ساخته‌ و واقعیت چگونه بازنمایی می‌شوند.
چندلر در این کتاب می‌کوشد تا از نشانه‌شناسی به عنوان رویکری به ارتباطات که بر معنا و تفسیر تاکید دارد، یاد کند و با بررسی الگوی ارتباطی مبتنی بر انتقال معنا، آن را به چالش بکشد و به مخاطبش بگوید که نشانه‌ها صرفا معنا را حمل نمی‌کنند، بلکه یک رسانه هستند که معنا در آن ساخته می‌شود.

مشخصات

 • شابک:

  9780645062366

 • قطع:

  رقعی

 • تعداد صفحه:

  352

 • سال انتشار شمسی:

  1402

 • نویسنده:

  دانیل چندلر،

 • مترجم:

  مهدی پارسا،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد