شباویز

کتاب شباویز اثر منیژه آرمین انتشارات سوره مهر ‌نویسنده، کتاب «شباویز» را در ادامه رمان «شب و قلندر» نوشته است و تم غالب در این دو کتاب، گستره زمانی استقرار قاجار تا مشروطه را در بر می گیرد، سیر وقایع..ادامه

توضیحات و مشخصات

کتاب شباویز اثر منیژه آرمین انتشارات سوره مهر

‌نویسنده، کتاب «شباویز» را در ادامه رمان «شب و قلندر» نوشته است و تم غالب در این دو کتاب، گستره زمانی استقرار قاجار تا مشروطه را در بر می گیرد، سیر وقایع در این رمان حول و حوش زندگی «شیرین نگار» و «افراسیاب» و پنج فرزند آن هاست و از روز عروسی «نرگس خاتون» آغاز می شود. این عروسی بیش تر از آن که بزم عروسی باشد صحنه کشمکش چند گروه سیاسی و مخالف است. «ظل السلطان» پسر شاه قاجار که به واسطه صمصام خان به این عروسی دعوت شده می خواهد تا از این فرصت استفاده کرده طرفدارانی را از این جمع برای خود دست و پا کند. از آن طرف شیرین نگار مادر عروس از پسر هایش شیرمحمد، شمس الدین و رضاداد می خواهد که در برگزاری هر چه آبرومندانه تر این عروسی تلاش کنند اما رضاداد اجرای نمایشی مبتنی بر متن میرزاده عشقی را به وسیله جمعی از هنرمندان ترتیب می دهد که منظور از آن بازتاب اعمال ناعادلانه رژیم وقت است و از همین جا است که کشمکش اصلی داستان شکل می گیرد.

ویژگی چشمگیر این کتاب آن است که نویسنده به طور مستقیم به وقایع و اوضاع نابسامان اواخر زمان قاجار نمی پردازد، بلکه با بهره گیری از بیان خاطرات یک خانواده مؤمن و مخالف به این برهه تاریخی می نگرد که این تمهید جذابیت اثر را برای مخاطبان دوچندان می کند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

مشخصات

 • شابک:

  9786001752117

 • قطع:

  رقعی

 • تعداد صفحه:

  420

 • نویسنده:

  منیژه آرمین،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد