اسلام‌گرایی در مصر

«اسلام‌گرایی در مصر» پژوهشی در تفکر و عملکرد جماعت اسلامی مصر به قلم یعقوب توکلی است. در این اثر نویسنده برای شناخت بهتر جنبش اسلامی مصر ابعاد دینی و اعتقادی آن را بررسی کرده‌است و علت گرایش طبقات مخت..ادامه
 • قیمت: 40,000 تومان
  + -

توضیحات و مشخصات

«اسلام‌گرایی در مصر» پژوهشی در تفکر و عملکرد جماعت اسلامی مصر به قلم یعقوب توکلی است. در این اثر نویسنده برای شناخت بهتر جنبش اسلامی مصر ابعاد دینی و اعتقادی آن را بررسی کرده‌است و علت گرایش طبقات مختلف مردم مصر به خصوص محرومان به مبارزات سیاسی و ستم‌ستیزی‌های اجتماعی را توضیح داده‌است.

نویسنده در این کتاب با نگاهی ایرانی درصدد تجزیه و تحلیل و سیر تفکر و شکل‌گیری حکومت اسلامی در مصر بوده است. در واقع کتاب حاضر تلاشی تحقیقی برای بررسی تفکر و عملکرد جماعت اسلامی مصر به ویژه در عصر معاصر بوده است.
در این کتاب دیدگاه‌های اسلام‌گرایان مصر و عملکرد آن‌ها در سطح جامعه خودشان با ارائه اطلاعات و شواهد به دست آمده از منابع گوناگون، مورد تحلیل قرار گرفته است. بر این اساس کتاب «اسلام‌گرایی در مصر» تنها یک اثر بازنمایشی از مصر نیست. مؤلف این کتاب را سال‌ها پیش نوشته و چاپ اول آن هم در سال 1374 منتشر شده است. توکلی کتاب حاضر را در 23 سالگی و در زمانی که ذهن پرسودایی داشته و با همان ذهنیت تدوین کرده است.

اساتید و پژوهشگران تاریخ و اندیشه این اثر را نزدیک‌ترین سند به جریان اسلام‌گرا در مصر می‌دانند انورسادات که خود را در برابر مشکلات جامعه مصر ناتوان می‌دید و از طرفی عدم مشروعیت و مقبولیت حکومت وی در میان ملت مصر کاملاً آشکار بود، برای اینکه هم راهی برای نجات خویش بیابد و هم بتواند موج اسلام خواهی را کنترل کند، از دخالت در حل مسئله درگیری میان مسلمانان و مسیحیان خودداری کرد و زمانی پلیس را برای مهار این بحران گسیل کرد که جنایات فجیع و بی‌رحمانه‌ای انجام گرفته بود؛ مردان و زنان بسیاری قتل عام شده و تعداد زیادی کودک را از بام و پنجرۀ ساختمان‌ها به پائین پرتاب کرده بودند.

مشخصات

 • شابک:

  9786001755866

 • قطع:

  رقعی

 • تعداد صفحه:

  208

 • سال انتشار شمسی:

  1387

 • نویسنده:

  یعقوب توکلی،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد