مردی که خواب نمی‌دید

خاطرات اسیر آزادشده ایرانی اسدالله خالدی
کتاب مردی که خواب نمی دید خاطرات اسیر آزادشده ایرانی اسدالله خالدی اثر داوود بختیاری دانشور انتشارات سوره مهر ‌ این کتاب حاصل یک سال مصاحبه و گفت وگوی بختیاری با صاحب خاطره است و در چهارده فصل تنظیم ..ادامه
 • قیمت: 60,000 تومان
  + -

توضیحات و مشخصات

کتاب مردی که خواب نمی دید خاطرات اسیر آزادشده ایرانی اسدالله خالدی اثر داوود بختیاری دانشور انتشارات سوره مهر

‌ این کتاب حاصل یک سال مصاحبه و گفت وگوی بختیاری با صاحب خاطره است و در چهارده فصل تنظیم شده است و جریان زندگی پُرفراز و نشیب اسدالله خالدی را بازگو می کند. خالدی متولد محله قدیمی شاپور تهران است. دوران ابتدایی و راهنمایی اش را در مدرسه ای در همان محله و دوران دبیرستانش را در مدرسه فرانسوی رازی در خیابان فرهنگ گذرانده است. پس از اخذ مدرک دیپلم برای ادامه تحصیلات راهی آلمان نزد برادرش می رود و فارغ التحصیل رشته مهندسی کشاورزی از شهر گیس ِ آلمان می شود. در آنجاست که عاشق دختری آلمانی به نام «هیدرون» می شود افسوس که این ماجرای عشقی به دلیل مخالفت خانواده اش ناتمام می ماند و خالدی دل شکسته و ناامید به ایران بازمی گردد و به رغم میل باطنی اش با دختری که خانواده اش برایش در نظر گرفته اند، ازدواج می کند. پس از بازگشت به ایران به فعالیت های سیاسی مخالف رژیم می پردازد و چند صباحی نیز گرفتار سلول های رژیم ساواک و آزار و اذیت ها و شکنجه های آن ها می شود. پس از پیروزی انقلاب، عازم جبهه های نبرد می شود و پس از آن به اسارت دشمن درمی آید. این کتاب خاطرات زندگی پُرمشقت و پُررنج او را بازگو می کند. افسوس که تا چاپ کتابش دوام نمی آورد و به دیدار حق می شتابد.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

بریده‌ای از کتاب مردی که خواب نمی‌دید

داوود بختیاری در اشاره کتاب مینویسد: «قرار بود من مشاور ادبی اسدالله خالدی برای نوشتن خاطراتش باشم امام همان روز گفت: من میگویم تو بنویس! و من هم نوشتم. از همهجا حرفی برای گفتن داشت، از محله قدیمی شاپور، از شهرهای آلمان، از شلمچه، از اردوگاههای عراق و... بیش از یک سال طول کشید که به پایان جاده رسیدیم.» بختیاری سعی کرده کتاب را به صورت داستانی و با جذابیتهای یک رمان بنویسد.

مشخصات

 • شابک:

  9789645061515

 • قطع:

  رقعی

 • تعداد صفحه:

  360

 • نویسنده:

  داوود بختیاری دانشور،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد