لاله کویر

زندگی نامه داستانی سپیده کاشانی
وصف شاعر جز با شعر ممکن نمی شود. برای همین است که راوی روزهای زندگی شاعری چون سپیده کاشانی بودن، یعنی پناه بردن به نثری شاعرانه. محمدرضا اصلانی، داستانش را از نخستین روزهای زندگی شاعر و نوشتن اولین ش..ادامه
 • قیمت: 21,000 تومان
  + -

توضیحات و مشخصات

وصف شاعر جز با شعر ممکن نمی شود. برای همین است که راوی روزهای زندگی شاعری چون سپیده کاشانی بودن، یعنی پناه بردن به نثری شاعرانه. محمدرضا اصلانی، داستانش را از نخستین روزهای زندگی شاعر و نوشتن اولین شعرش در ۱۲ سالگی آغاز می کند. او خیلی زود خانه قدیمی پدری و کوچه های خلوت […]

وصف شاعر جز با شعر ممکن نمی شود. برای همین است که راوی روزهای زندگی شاعری چون سپیده کاشانی بودن، یعنی پناه بردن به نثری شاعرانه.
محمدرضا اصلانی، داستانش را از نخستین روزهای زندگی شاعر و نوشتن اولین شعرش در ۱۲ سالگی آغاز می کند. او خیلی زود خانه قدیمی پدری و کوچه های خلوت کاشان را ترک می کند به مقصد تهران و آغاز یک زندگی دیگر.
کم کم چراغ خانه اش با تولد و رشد بچه ها روشن می شود و جای خالی شعر در زندگی سپیده رخ می نماید. سپیده شعر گفتن را آغاز می کند و برای انتخاب بهترین شعر هایش در یک مجموعه، نظرات حسین منزوی، علیرضا طبایی و اسدالله عاطفی را جویا می شود.

سال ۱۳۴۷ آغاز فعالیت او با مطبوعات است. اولین مجموعه شعرش در سال ۱۳۵۲ به چاپ می رسد و در سال ۱۳۵۸ به همراه حمید سبزواری و مهرداد اوستا و …با شورای شعر و سرود صدا و سیما همکاری می کند.
بخش زیادی از داستان نیز به حضور مکرر او در جبهه های دفاع مقدس می پردازد. دیدار او با استاد شهریار، سفر رسمی اش به تاجیکستان و بعد سفر به انگلستان برای درمان بیماری و مرگ در غربت آخرین حوادث سالشمار زندگی این شاعره انقلابی هستند.
«لاله کویر»، نثری پخته دارد و شاعرانگی اش آنچنان با مضمون اثر درآمیخته، که هیچ جا از دل متن بیرون نمی زند.

مشخصات

 • شابک:

  9789645060761

 • قطع:

  رقعى

 • تعداد صفحه:

  104

 • سال انتشار شمسی:

  1390

 • نویسنده:

  محمدرضا اصلانی،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد