حمله بزرگ

خاطرات سرهنگ دوم موفق اسعد الدجیلی
کتاب حمله بزرگ اثر سرهنگ دوم عراقی موفق اسعد الدجیلی انتشارات سوره مهر ‌این اثر گزارش لحظه به لحظه اتفاقاتی است که منجر به تجاوز عراق به خاک ایران و اشغال خرمشهر و دوران دفاع مقدس شد. دجیلی از اسطو..ادامه
 • قیمت: 27,000 تومان
  + -

توضیحات و مشخصات

کتاب حمله بزرگ اثر سرهنگ دوم عراقی موفق اسعد الدجیلی انتشارات سوره مهر

‌این اثر گزارش لحظه به لحظه اتفاقاتی است که منجر به تجاوز عراق به خاک ایران و اشغال خرمشهر و دوران دفاع مقدس شد. دجیلی از اسطوره مقدس ایرانی، از رشادتها، فداکاریها و معنویت رزمندگان ایران و از رفتارهای غیراخلاقی صدام و همدستانش، یک گزارش متقابل و ترسیمی واضح از جبهه حق علیه باطل نشان داده است. او برپایی انقلاب اسلامی و ترس و واهمه صدام از نفوذ معنوی این انقلاب در میان شیعیان را مقدمه تجاوزگری و سیاست های ضدبشری صدام معرفی میکند. او همچنین از زندگی و نحوه ورودش به ارتش عراق را تا عملیات فاو ترسیم می کند و وضعیت نیروها و عملیات های مختلف ارتش عراق و رزمندگان فداکار ایران را تشریح کرده است. موقعیت ویژه دجیلی در نیروی هوایی عراق سبب شده تا بخشی از اسرار جنگ هشت ساله را بنویسد و درباره آنها توضیح دهد.

او همچنین به حضور در نیروی هوایی، برپایی انقلاب اسلامی در ایران، آغاز حمله هوایی عراق به ایران، اوضاع کلی پس از فتح خرمشهر و … می پردازد. یکی از تفاوت های این کتاب با سایر آثاری که ترجمه خاطرات و اعترافات نیروهای بلندپایه ارتش عراق است، این است که الدجیلی، تنها به نگارش خاطراتش از جنگ تحمیلی کشورش علیه ایران نپرداخته و خاطره نگاری را از سال های دورتر آغاز کرده است. او زمینه های شکل گیری اندیشه های سردمداران کشورش برای تصاحب سرزمین پاک ایران را نیز در اثر آورده است. اسعد الدجیلی این کتاب را به قطرات خونی که در راه پاسداری از آزادی بر زمین جاری شد و همین طور به رهبر جهان اسلام، یعنی امام راحل تقدیم کرده است.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

مشخصات

 • شابک:

  9789645063601

 • قطع:

  رقعی

 • تعداد صفحه:

  134

 • نویسنده:

  موفق اسعد الدجیلی،

پدیدآورندگان

ثبت نظر و نظرات

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد