«کوتاه‌ترین راه در نوازندگی پیانو» به چاپ سوم رسید

24 مهر 1402

کتاب «کوتاه‌ترین راه در نوازندگی پیانو» که مدتی قبل از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده بود، به چاپ سوم رسید.

«کوتاه‌ترین راه در نوازندگی پیانو» که به قلم کارل لایمر و والتر گزه‌کین و با ترجمه‌ای از محسن الهامیان در انتشارات سوره مهر به چاپ سوم رسیده، اثری ارزشمند و جامع است که هم مباحث تئوریک و هم مباحث عملی را در بر دارد. «کوتاه‌ترین راه در نوازندگی پیانو» از دو بخش مجزا تشکیل شده است.

قسمت اول با عنوان «کوتاه‌ترین راه در نوازندگی پیانو» در 5 فصل شامل: اساس شیوه من در در تربیت گوش موزیکال، شاگرد تمرین را شروع می‌کند، تفسیر طبیعی، اهمیت دادن به تمرین و مسائل خاص تکنیکی به قلم لایمر و گزه‌کین به نگارش درآمده است.

گزه‌کین در مقدمه قسمت اول شرح می‌دهد که «این رساله شیوه من در نوازندگی است. تکنیکی که من آن را اساس کار در نوازندگی پیانو می‌دانم. این قسمت، آموزش عملی برای آموزش‌های اولیه پیانو و نیز نوازندگان سایر سازها است.»

قسمت دوم کتاب به قلم لایمر و با عناوین: مقدمه و تعمق روی درک فکری آلماند از سوئیت فرانسوی باخ در می‌ماژور، تکنیک با کار فکری، ریتم، دینامیک، انواع لمس، جمله‌بندی و پدال، 7 فصلی هستند که خواننده را با مفاهیم عمیق‌تری از پیانونوازی آشنا می‌کند.

قسمت دوم منحصراً به تربیت پیانیست برای کنسرت می‌پردازد و شامل آموزش‌ برای معلمانی است که می‌خواهند شاگردانشان را تا پختگی هنری هدایت کنند. این قسمت مکمل قسمت اول و تجربیات آموزشی خود لایمر است که با منابع مختلف تکمیل شده است.

«کوتاه‌ترین راه در نوازندگی پیانو» با شمارگان 300 نسخه و با قیمت 165 هزار تومان در بازار کتاب در دسترس علاقمندان به موسیقی و ساز پیانو است.

ثبت نظر و نظرات

اولین نفری باش که نظرش منتشر میشه

مطالب مرتبط

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد