همه چیز «درباره یک تسخیر»

7 بهمن 1402

کتاب «درباره یک تسخیر»؛ روایتی از ساواک یزد در خاطرات شفاهی، به قلم «محمدهادی شمس‌الدینی» در انتشارات سوره‌مهر به چاپ رسید.

این کتاب، ماجرای ساواک در یزد از تاسیس در سال 1348 تا تسخیر در سال 1357 را روایت می‌کند که جزء رویدادهای مهم و تأثیرگذار در روند پیشبرد اتقلاب اسلامی دراستان یزد محسوب می‌شود. مراحل تحقیق و مطالعۀ اولیه درباره یک تسخیر به پیشنهاد حوزۀ هنری استان یزد از سال 1396 آغاز شد و نزدیک به بیست جلسه با افرادی که به نوعی با سازمان اطلاعات و امنیت یزد سروکار داشتند و آخرین روزهای عمر این سازمان را به چشم خود دیدند مصاحبه صورت گرفت.

مصاحبه های این کتاب که بیش از سی ساعت به طول انجامیده است، طی سال‌های 1397 و 1398 در محل اشتغال یا دفتر کار راویان ضبط شده است.در تدوین کتاب سعی شده است نزدیک‌ترین اسناد موجود به هر روایت ارائه شود تا خوانندگان هرچه بهتر در فضای روایت‌ها قرار بگیرند.کتاب از 9 روایت به زبان 9 راوی نوشته شده و در ادامه سخن پایانی، تصاویر راویان، اسناد و مدارک، نقشه‌ها و نمایه‌ها گنجانده شده است.

«درباره یک تسخیر» به همت دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان یزد با قیمت 195 هزار تومان در بازار کتاب موجود است.

ثبت نظر و نظرات

اولین نفری باش که نظرش منتشر میشه

مطالب مرتبط

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد