نویسنده‌ها رسانه کمی دارند

2 خرداد 1402

سمیه جمالی نویسنده کتاب «پرچم در اهتزاز» از غرفه سوره مهر در نمایشگاه بین‌‌المللی کتاب تهران بازدید کرد.

سمیه جمالی نویسنده کتاب «پرچم در اهتزاز» با حضور در غرفه سوره مهر گفت: این روزها در تکاپوی تولید برنامه با محوریت کتاب هستم. علاوه بر آن چند کتاب را هم‌زمان نگارش می‌کنم.یکی از آن‌ها یک رمان جاسوسی است و دیگری خاطرات سردار بهشتی در مخابرات لشکر ۲۷ است.

این نویسنده با اشاره بر این که بیشتر کارهایش دارای تم مذهبی است بیان کرد: من در خانواده مذهبی بزرگ شدم و خودم هم دور از مذهب نیستم و همواره با آن گره خورده‌ام. اگر کتاب “پرچم در اهتزاز” نوشته شد دلیلش این است که بخشی از زندگی من بود.من همیشه به مسجد ارک می‌روم و برای من بخ نوعی سبک زندگی شده است. در ماه محرم و ماه رمضان بدون این مسجد نمی‌توانم همه برنامه‌ام را با آن تنطیم می‌کنم که بتوانم بروم. در دوران کرونا همه دغدغه داشتند که هیئت‌ها قرار است چگونه برگزار شود و برای من هم چالش بود. از نظر من باید این روایت می‌شد چرا که یک برهه تاریخی مهمی بود. چیزی که در هیئت‌ها اتفاق افتاد خلوت شدن بالاجبار بود. مسجد ارک همیشه شلوغ بوده است و جایی برای نشستن نبود ولی در ایام کرونا همه با یک متر فاصله از هم می‌نشستیم.غربتی هیئت را فرا گرفته بود که به نظر من همان غربت امام حسین(ع) بود.از آن عظمت دستگاه امام حسین (ع) به یک خلوت و سکوت رسیدیم ولی با وجود همه این‌ها پرچم در اهتزاز ماند.

جمالی در پایان از نبود رسانه برای نویسندگان تازه‌کار گله کرد و گفت: نویسنده‌ها رسانه کمی دارند. در این بین نویسندگانی که معروف‌تر هستند رسانه‌شان هربار بیشتر می‌شود ولی نویسندگانی که قلم خوبی دارند اما شناخته شده نیستند هیچ رسانه‌ای به سراغشان نمی‌رود. به نظرم اگر از این سمت حمایت نشوند ما آن‌ها را از دست می‌دهیم.

ثبت نظر و نظرات

اولین نفری باش که نظرش منتشر میشه

مطالب مرتبط

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد