«سراب سایه‌ها»؛ روایت تحلیلی اغتشاشات سال گذشته به بازار آمد

13 آبان 1402

تازه‌ترین اثر مهدی محمدی با عنوان «سراب سایه‌ها» درنگی در ناآرامی‌های پاییز 1401 در انتشارات سوره‌مهر به چاپ رسید.

این کتاب روایتی از آشوب‌های میانه سال 1401 با اتکا به مجموعه گسترده‌ای از داده‌ها و اسناد است. رویکرد «سراب سایه‌ها» تحلیلی است و تلاش می‌کند از خلال یک گفت‌وگوی ذهنی با مخاطب، همزمان با مرور داده‌ها و اسناد و از طریق ایجاد پیوند میان آن‌ها، روایتی منسجم و عینی از این ناآرامی‌ها تولید کند. خواننده در حین خواندن این کتاب خواهد دید که آشوب‌های سال 1401 به هیچ وجه یک پدیده ساده نیست و باید با آن با حداکثر پیچیدگی برخورد کرد.
ترکیب وسیعی از زمینه‌های داخلی و اراده خارجی، این آشوب‌ها را به پدیده‌ای منحصر به فرد تبدیل کرده که کتاب تلاش می‌کند توضیحی دقیق برای پیچیدگی‌های آن پیدا کند.
«سراب سایه‌ها» در هفت فصل به ترتیب با عناوین زیر به نگارش درآمده است: «لانگلی، واکنش به قدرت ایران»، «واشینگتن، آشوب‌های 1401 محصول کدام بسترها و زمینه‌ها بود؟»، «تل آویو، پروژه اسراییلی آشوب چگونه در ایران اجرا شد؟»، «تهران، چگونه بزرگ‌ترین پروژه جنگ ترکیبی تاریخ برای القای وضعیت انقلابی در ایران اجرا شد؟»، «برلین، بازیگران خارج از ایران چگونه به کمک آشوب آمدند»، «لندن، مدخلی بر جنگ شناختی در آشوب‌های 1401» و «بیروت، آشوب‌های 1401 چگونه خنثی شد؟».
در بخشی از کتاب آمده است:
«این کتاب ادعا نمی کند همه آنچه در آشوب های پاییز 1401 در ایران رخ داد یک پروژه امنیتی بوده اما ادعا می کند -و تلاش خواهد کرد این ادعا را تفصیلا مستند کند- که یک پروژه بسیار بزرگ، پیچیده، سنجیده و بی سابقه در کار بوده که بدون درک ابعاد آن، فهم ماهیت و قضاوت درباره این آشوب ها، غیرممکن و حتی بی معناست. در واقع، ادعای اصلی این کتاب این است که ایران در سال 1401 با پیشرفته ترین نوع نبرد زیر آستانه درگیری نظامی از جانب دشمنانش مواجه شد و آن را پشت سر گذاشت.»
«سراب سایه‌ها» با شمارگان 1250 نسخه و با قیمت 220 هزار تومان در دسترس علاقمندان قرار دارد.

ثبت نظر و نظرات

اولین نفری باش که نظرش منتشر میشه

مطالب مرتبط

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد