رمان «تردید»، سوژه چهل‌ودومین نشست «آینه بندان» شد

13 اسفند 1401

مرکز آفرینش‌های ادبی، چهل و دومین نشست «آینه بندان» را یکشنبه ۱۴ اسفندماه، با نقد و بررسی رمان «تردید» نوشته عبدالرحمن اونق برگزار می‌کند. در این نشست خسرو باباخانی (منتقد)، مهدی زارع (کارشناس مجری) و عبدالرحمن اونق (نویسنده اثر) در سالن طاهره صفارزاده حضور خواهند داشت. قصه رمان۱۶ فصلی «تردید» در حالی آغاز می‌شود که […]

مرکز آفرینش‌های ادبی، چهل و دومین نشست «آینه بندان» را یکشنبه ۱۴ اسفندماه، با نقد و بررسی رمان «تردید» نوشته عبدالرحمن اونق برگزار می‌کند.

در این نشست خسرو باباخانی (منتقد)، مهدی زارع (کارشناس مجری) و عبدالرحمن اونق (نویسنده اثر) در سالن طاهره صفارزاده حضور خواهند داشت.

قصه رمان۱۶ فصلی «تردید» در حالی آغاز می‌شود که راوی می‌گوید کبابی پدر او دیگر رونق گذشته را نداشت. با شروع بمب‌گذاری‌ها، به‌ویژه پس از چند بمب‌گذاری در بازار سیف، کارگران فصلی که همیشه ناهارشان را در کبابی پدر راویِ این رمان می‌خوردند، کوچ کردند و رفتند به دیار خودشان. راوی می‌گوید که این را وقتی پدرش داشته به مادرش می‌گفته، شنیده است و اگر هم نمی‌شنید، فرقی نمی‌کرد؛ چون خودش داشت می‌دید که کبابی پدرش دیگر مشتریِ چندانی ندارد و…

عبدالرحمان اونق در سال ۱۳۳۹ در ترکمن صحرا به دنیا آمد. بعضی از آثار منتشرشده او عبارتند از: «قصه‌های ترکمن» (مجموعه داستان)، «سورتیک» (مجموعه داستان)، «در عمق شب‌های تار» (رمان نوجوان)، «چوپان کوچک» (رمان نوجوان)، «راز خایر خوجه» (رمان بزرگسال)، «آوای صحرا» (رمان بزرگسال)، «حماسه گوراوغلی» (رمانس)، «سماجت» (مجموعه داستان، ترجمه از ترکمنستان) و رمان «تردید».

رمان‌های «راز خایر خوجه» و «آوای صحرا» جایزه جشنواره معلم را در سال‌های ۱۳۸۱ و ۱۳۸۳ دریافت کردند و نیز به سفارش شبکه ۲ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، از روی کتاب «سورتیک»، یک فیلم تلویزیونی ساخته شده است.

علاقه‌مندان به حضور در نشست نقد و بررسی رمان «تردید» می‌توانند روز یکشنبه ۱۴ اسفندماه ساعت ۱۵ به سالن طاهره صفارزاده واقع در خیابان سمیه نرسیده به پل حافظ مراجعه کنند.

ثبت نظر و نظرات

اولین نفری باش که نظرش منتشر میشه

مطالب مرتبط

ورود / ثبت‌نام
لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد