سبد خرید شما خالی است!

برای خرید از طریق صفحه فروشگاه اقدام کنید.

رحماندوست مطرح کرد؛

تئوری ادبیات کودک ما شکل نگرفته است

مصطفی رحماندوست در مراسم رونمایی از مجموعه شعر «گربه یواش بگو میو» گفت: تئوری ادبیات کودک هنوز در کشور ما شکل نگرفته است و من مطمئن هستم شما کودک و نوجوانان این تئوری را به زودی می‌سازید.

گزارش خبری

1401/8/29

۱۰:۲۰


 مجموعه شعر کودک «گربه یواش بگو میو» سروده مریم هاشم‌پور با تصویرگری ویدا کریمی که توسط نشر مهرک به چاپ رسیده است چهارشنبه ۲۵ آبان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رونمایی شد.


در این مراسم جمعی از کودکان و نوجوانان عضو باشگاه نقد ادبی کانون، علی اکبر شیروانی مدیر عامل انتشارات سوره مهر، مسئولان نشر مهرک به همراه مصطفی رحماندوست شاعر برجسته کشورمان، مریم هاشم‌پور شاعر و جمعی از کتاب دوستان حضور داشتند.


در ابتدای مراسم کودکان و نوجوانان باشگاه نقد ادبی که پیش از این کتاب را مطالعه کرده بودند با بیانی ساده و شیرین اما موشکافانه به ارائه نقطه‌نظرات خود درباره کتاب پرداختند. به طوری که این نگاه نقادانه و تخصصی اعضای کم سن و سال باشگاه نقد ادبی، تحسین مصطفی رحماندوست را در پی داشت.


در ادامه رحماندوست گفت: من درباره کتاب «گربه یواش بگو میو» صحبت نمی‌کنم چون شما همه آن‌چه را که باید، درباره این کتاب گفتید. تئوری ادبیات کودک هنوز در کشور ما شکل نگرفته و من مطمئن هستم شما کودک و نوجوانان این تئوری را به زودی می‌سازید.


وی در پایان صحبت‌هایش با تبریک به مریم هاشم‌پور برای خلق کتاب «گربه یواش بگو میو» با خنده خطاب به نوجوانان و کودکان حاضر در جلسه گفت: یادم باشد اگر شعر گفتم کاری کنم تا به دست شما نرسد. چون در نقد بسیار خطرناکید!


کبری بابایی شاعر و نویسنده نیز در این مراسم گفت: از خواندن کتاب بسیار لذت بردم. هاشم‌پور واقعاً شاعر است و توانایی بسیار بالایی در ارائه باورپذیر داستان‌ها و شعرهای دنیای کودکان دارد، به طوری که من به عنوان فردی چهل و چند ساله خودم را در دنیای کودکانه شعرهایش قرار می‌دهم و کودک می‌شوم.


بابایی درباره نویسنده این اثر افزود: در آثار این نویسنده بزرگسال و یا فرد نصیحت کننده‌ای حضور ندارد و مناسبات بزرگسالان هم در آن دیده نمی‌شود. ضمن اینکه او شیطنت‌ها را جدی می‌گیرد و به مخاطبش احترام می‌گذارد، حتی اگر این مخاطبین بین صفر تا دو سال سن داشته باشند.

اشتراک گذاری:

نظرات کابران


برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید.