سبد خرید شما خالی است!

برای خرید از طریق صفحه فروشگاه اقدام کنید.

«بچه بازارچه» در جبهه‌

کتاب «بچه بازارچه» خاطرات حمید قاسمی به قلم خودش، به چاپ رسیده است. حمید قاسمی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، یادمانده‌های خود را در گردان حضرت علی اکبر (ع) نوشته است.

گزارش خبری

1401/4/1

۱۳:۱۸


کتاب در 9 فصل به نگارش درآمده. صفحات پایانی کتاب هم به عکس‌ها و اسناد اختصاص داده شده است.

این کتاب در برگیرنده شرح خاطرات نوجوانی است اهل تهران در محله  بازارچه جوادیه که برای نخستین بار در سن 9 سالگی  اقدام به حضور در جبهه می‌کند اما ناکام می‌ماند. سرانجام در سن پانزده سالگی موفق می‌شود حضور در جبهه را تجربه کند. از آن پس تا پایان جنگ در جبهه می‌ماند و چند بار هم مجروح می‌شود. مناطق عملیاتی که راوی در آن حضور داشته شامل جزیره مجنون، مناطقی از شلمچه و بخش‌هایی از مناطق کوهستانی غرب کشور بوده است.

مخاطبان کتاب، علاقه‌مندان به خاطرات و تاریخ دفاع مقدس است.

بچه بازارچه با 284 صفحه در دفتر ادبیات و هنر مقاومت وابسته به حوزه هنری در انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.

در بخشی از کتاب آمده است:

«با صدای تیراندازی از خواب پریدم. نگاه کردم دیدم عراقی‌ها هستند. چیزی نمانده بود به ما برسند. بچه‌ها تیراندازی می‌کردند. می‌دانستیم اگر دیر بجنبیم، قتل‌عام می شویم. به طرف عراقی‌ها شلیک کردم. خشابم خالی شد. همان موقع یک عراقی را دیدم که از دژ بالا می‌آمد! هیکل گنده و ورزیده‌ای داشت؛ وحشت کردم! دستپاچه شدم.  اگر به من می‌رسید درسته قورت می‌داد! یکدفعه چشم به قوطی کمپوت نزدیکم افتاد قوطی پر بود. برداشتم و با تمام قدرت به طرف آن غول بیابانی پرت کردم.»

اشتراک گذاری:

نظرات کابران


برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید.