سبد خرید شما خالی است!

برای خرید از طریق صفحه فروشگاه اقدام کنید.

«تلخی رهایی»؛ داستان رزمنده‌ای که از پادگان اشرف سر درآورد

جواد کامور بخشایش در آخرین اثر خود خاطرات عجیب علی بیگلری را در کتابی به نام «تلخی رهایی» به رشته تحریر درآورده است.

گزارش خبری

1401/1/15

۱۲:۱۷


 این کتاب سال 1400 با شمارگان 1250 در دفتر ادبیات و هنر مقاومت انتشارات سوره مهر در 322 صفحه چاپ و به بازار عرضه شده است. تلخی رهایی شامل 9 فصل است. انتهای کتاب نیز به اسناد و عکس های مربوط به  زندگی علی بیگلری تعلق دارد.

  بیگلری شخصیت اصلی کتاب، در سن نوجوانی در جریان جنگ ایران و عراق به اسارت درمی‌آید و به اردوگاه اسرا در عراق منتقل می‌شود. او بعد از تحمل چندین سال اسارت در شرایط سخت و طاقت فرسای اردوگاه، توسط نمایندگان فرقه رجوی فریب داده شد و به پادگان اشرف منتقل می‌شود.

 از نگاه نویسنده این کتاب دنیای جدیدی از ادبیات پایداری را به روی خواننده خواهد گشود، شاید بتوان گفت متفاوت‌ترین نوشته در ادبیات اسارتگاهی است چون حال و هوایش شبیه کتاب‌هایی نیست که به عنوان خاطرات از اسیران (آزاده های) دوران جنگ منتشر شده است. در بخش هایی از کتاب می‌خوانیم:

«حرف‌های او مثل آب داغ بود که برتنم ریخته شد و سر تا پایم را سوزاند. به دهانش زل زده بودم اما دیگر چیزی نمی‌شنیدم. انگار کر شده بودم. من که با هدف فرار از اردوگاه و رفتن به خاک وطن به اینجا پناه برده بودم اکنون در کمال ناباوری عضو این سازمان تلقی می‌شدم که قرار است با ایران بجنگد.»

اشتراک گذاری:

نظرات کابران


برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید.