سبد خرید شما خالی است!

برای خرید از طریق صفحه فروشگاه اقدام کنید.

درخشش آثار سوره مهر در دومین جایزه ادبی شهید اندرزگو

آثار سوره مهر در دومین جایزه ادبی شهید اندرزگو که با هدف حمایت ‌از آثار مرتبط با انقلاب اسلامی در سه بخش روایت تاریخ و تاریخ شفاهی، داستان بزرگسال و داستان کودک و نوجوان برگزار می‌شود، خوش درخشیدند.

گزارش خبری

1400/9/10

۱۴:۱۹


رمان «ماتی‌خان» اثر عبدالرحمن اونق در بخش رمان بزرگسال و «رد انگشت‌های اصلی» اثر حسین قربان‌زاده‌خیاوی در بخش کوک و نوجوان به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند.

از کتاب‌های کتاب «گوهر صبر» نوشته طیبه پازوکی در بخش روایت تاریخ و تاریخ شفاهی، «جایی آن طرف پرچین» به قلم نیلوفر مالک در بخش داستان کوک و نوجوان، رمان «جامانده از پسر» اثر مرضیه نفری و کتاب «واو» اثر اسماعیل واقفی در بخش نوقلمان تقدیر شد.

در ابتدای مراسم از منصور انوری نویسنده رمان «جاده جنگ» به پاس سال‌ها مجاهت در زمینه ادبیات انقلاب اسلامی و نگارش این رمان دوازده جلدی در حوزۀ تاریخ معاصر تقدیر شد.

دومین دوره جایزه «شهید سیدعلی اندرزگو» با محوریت مبارزه ادبی با تحریف تاریخ معاصر و همچنین بیان حقایق و روشنگری درباره رژیم پهلوی، در سه بخش داستان و رمان بزرگسال، داستان کودک و رمان نوجوان و نیز روایت تاریخ و تاریخ شفاهی برگزار می‌شود. در این دوره تمامی آثار چاپ اول سال‌های 98 و 99 که دارای درون‌مایه مدنظر جایزه بوده‌اند، در این دوره از جایزه شرکت داده شده و به رقابت پرداخته‌اند. نفرات برگزیده پس از تایید داوران توسط یک هیئت سی نفره نخبگانی انتخاب شده‌اند.

جایزۀ ادبی شهید سیدعلی اندرزگو به همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با حمایت و همکاری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا، انجمن قلم ایران، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مرکز تاریخ معاصر ایران و مؤسسه فرهنگی شهرستان ادب برگزار می‌شود.اشتراک گذاری:

نظرات کابران


برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید.