سبد خرید شما خالی است!

برای خرید از طریق صفحه فروشگاه اقدام کنید.

1400/7/7

۱۱:۲۸

آیین رونمایی کتاب «نگاهبان» برگزار می‌شود

مراسم رونمایی از کتاب «نگاهبان»؛ ۵۰ خاطره از نیروهای نگهدارنده اسیران عراقی در ایران، با همکاری انتشارات سوره مهر و خبرگزاری تسنیم برگزار می‌شود.


مراسم رونمایی از کتاب «نگاهبان»؛ 50 خاطره از نیروهای نگهدارنده اسیران عراقی در ایران با همکاری انتشارات سوره مهر و خبرگزاری تسنیم، با حضور مرتضی سرهنگی مدیر دفتر ادبیات مقاومت و پایداری، سرهنگ اصغر عزیزی، امیر سرتیپ رحمت شاه پناه، امیر سرتیپ دوم داوود مهدی‌زاده و سرهنگ احمد حافظ اکبریان از راویان این کتاب، علی‌اکبر شیروانی مدیرعامل انتشارات سوره مهر و نسرین ساداتیان نویسنده کتاب در باشگاه خبرنگاران پویا برگزار می‌شود.

کتاب «نگاهبان» که به کوشش نسرین ساداتیان نوشته و با همکاری اصغر عزیزی تدوین شده، سندی است از نگاه متفاوت نیروهای ایرانی به اسرای عراقی در طول هشت سال جنگ تحمیلی.

کتاب حاضر به بیان خاطراتی از اردوگاه‌های اسرای عراقی در ایران از زبان نگهبانان و فرماندهان این اردوگاه‌ها می‌پردازد. در تهیه مطالب این‌کتاب، اصغر عزیزی، که عضو کمیسیون نگهداری از اسیران عراقی بوده، واسطه آشنایی و گردآوری اطلاعات و مصاحبه نویسنده با نیروهای نگهدارنده اسرای عراقی در دفتر ادبیات و مقاومت حوزه‌ هنری می‌شود. در نتیجه ساعت‌ها می‌نشینند و از خاطرات اسیران عراقی صحبت می‌کنند و نویسنده هم همه روایت‌ها را ضبط می‌کند و گاهی پرسش‌هایی مطرح می‌کند که راوی‌ها با کمک عزیزی جواب می‌دهند.

ساداتیان روز هفدهم اسفند 1395 اولین مصاحبه «نگاهبان» را با عزیزی انجام داد و سپس باقی مصاحبه‌ها انجام شدند. این‌کتاب نشان می‌دهد در اردوگاه‌های اسیران عراقی در ایران چه گذشته و مسئولان این اردوگاه‌ها چه رفتاری با اسیران عراقی داشته‌اند. نویسنده نگاه این نگاهبانان را مثل پدر می‌داند که لقمه نانی می‌دهد و گاهی مادری که دلداری‌ می‌دهد و روزهای دوری از خانواده و زندگی‌اش را کمی آسان می‌کند. همه زحمت‌ها برای راحت زندگی کردن میهمانان عراقی در کمیسیون اداره اسیران عراقی برنامه‌ریزی می‌شد که در رأس این کمیسیون، شهید حاج آقا محمدعلی نظران بود.

مراسم رونمایی از کتاب «نگاهبان» روز شنبه، 10 مهرماه، در باشگاه خبرنگاران پویا واقع در خیابان جمالزاده شمالی، خیابان شیرزاد، پلاک 12 برگزار می‌شود.

نظرات کابران


برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید.